Efsane Tetris Oyuncusu Jonas Neubauer Hayatını Kaybetti

Yaklaşık olarak 40 yıl evvel birinci kere oyuncularla buluşan ve o günden bu güne tarihin en ikonik oyunlarından biri haline gelen Tetris, hala daha özel turnuvalar düzenlenen, çıkan yeni oyunlarıyla da popülaritesini sürdürmeye devam eden olağanüstü bir oyun.

Tetris’in son yıllarda tekrar tanınan olmasına katkı sağlayan isimlerden biri ise gerçekleştirdiği Twitch yayınlarında ve YouTube görüntülerinde Tetris taktiklerini paylaşan, eğlenceli oyun görüntüleriyle oyunculara Tetris’i yine sevdiren başarılı oyuncu Jonas Neubauer’di. Neubauer, Klasik Tetris Dünya Şampiyonası’nda yedi kere şampiyon olmuş, son olarak iki sene evvel katıldığı şampiyonada çekişmeli ve keyifli bir yarış sonrası galibiyeti 16 yaşındaki rakibine kaptırmıştı.

Neubauer, tetris üzere zeka ve önemli refleks gerektiren bir oyunda yıllarca genç rakiplerinin karşısında üstünlük sağlayarak şampiyon olmayı başarmış, yayınlarında ise onu şampiyon yapan taktiklerini oyun severlerle paylaşmaya devam etmişti.

4 Ocak tarihinde hayatını kaybettiğinde 39 yaşındaydı:

Jonas Neubauer’in vefat haberi kendi Twitter hesabı üzerinden paylaşıldı. 4 Ocak tarihinde hayatını kaybettiği belirtilen Neubauer’in mevt sebebi net bir biçimde belirtilmemekle birlikte paylaşılan tweet’te ‘tıbbi bir acil durum‘ sebebiyle olduğu bilgisi verildi.

Tetris efsanesinin vefat haberinin paylaşılmasının akabinde oyuncunun sevenleri de ıstıraplarını lisana getiren bildiriler yayınladılar. Genç yaşta hayatını kaybeden Jonas Neubauer’in YouTube kanalında yer alan görüntülerine göz atmak için buraya tıklayabilir, izlerken büyük keyif alacağınız, 16 yaşındaki rakibi ile kıyasıya gayret ettiği 2018 Klasik Tetris Dünya Şampiyonası finaline buradan ulaşabilirsiniz.