Ekranıyla şaşırtan Galaxy S21 Ultra kesimlerine ayrılıyor

Geçen hafta tanıtılan Galaxy S21 serisinin en üstte konumlandırılan telefonu ultra modüllerine ayrıldı. PBKreviews tarafından YouTube’dan paylaşılan görüntüde telefonun iç aksamlarına yakından bakıyoruz. Galaxy S21 Ultra modüllerine ayrılıyor, bakalım görüntüde neler dikkat çekiyor?

Galaxy S21 Ultra modüllerine ayrılıyor: Ekranın değiştirilmesi sorun olabilir

Galaxy S21 Ultra, 5G özelliğinde ve kamera performansı hayli yüksek olan bir telefon. Telefonun art kasası açıldığında çıplak kalan kamera lensleri dev sensörleri ortaya çıkartıyor. Metal bir yapısı bulunan telefonun, cam kapaklara oranla çok daha sağlam olmasını sağlıyor. Telefonda bol bol grafit kesimler yer alıyor. Bu telefonun adeta ameliyat edildiği görüntüde aygıtın üç kamerasında da optik manzara sabitleme özelliğinin olduğu ortaya çıkıyor.

Telefonun üst kısmında bulunan hoparlör farklı bir halde serinin daha düşük versiyonu olan S21’deki üzere köpük bir yalıtımla gelmiyor. Telefonun ekran irtibat kablosu çıkartılmıyor ve ekrana sabit olduğu için rastgele bir ekran değişimi gerektiğinde kullanıcılara sorun çıkartacağını gösteriyor. Yani kullanıcılar ekran değiştirmek istediğinde onlar için daha masraflı olabilir.

Samsung’un en yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S21 Ultra’nın özelliklerine kısaca bakacak olursak:

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G’nin evvelki seriye nazaran kamera tasarımı güncellenmiş durumda. Telefonun genel olarak şık bir dizaynla geldiğini söylememiz gerekiyor. Tıpkı vakitte Samsung orijinal simsiyah bir model çıkarttı ve bu hayli dikkat çekiyor. Telefonun işlemci tarafında global manada Exynos 2100 kullanıyor. 5 nm sürecine sahip 8 çekirdekli işlemcide; 1 adet 2.9 GHz saat suratında çalışan ARM Cortex X1, 3 adet 2.8 GHz suratındaki Cortex A78 ve 4 adet 2.0 GHz frekans suratına sahip Cortex A55 çekirdeği yer alıyor.

Samsung imzalı yeni S21 Ultra, 6.8 inç QHD Plus (1440 x 3200) çözünürlüklü HDR10 Plus takviyeli Dinamik AMOLED ekrana sahip. 2x adaptif yenileme sunan panel 10-120 Hz ortasındaki otomatik ayarlama yapabiliyor ve bu sayede güç tasarrufu sağlıyor. Ekranda göz konforunun muhafazası ismine telefonda 1500 nit parlaklık sunuluyor. Aygıtta ekran altı parmak izi sensörü yer alıyor ve bu ekran Corning Gorilla Glass Victus ile korunuyor.

FIRSAT ESERLERİ