En Büyük Bitcoin Zenginlerinin Dudak Uçuklatan Servetleri

Bir vakit makinemiz ve cebimizde 20 dolarımız olsaydı ve 2010 yılına dönebilseydik, çabucak hepimizin bugüne dönmeden evvel yapacağı şey Bitcoin almak olurdu. Tanesi 0,06 dolardan alacağımız 483 Bitcoin’in bugün pahası 100 milyon TL’yi aşacaktı.

O periyotlardan bu yana bu kripto paraya yatırım yapan ve yatırımlarını koruyan pek çok kişi bulunuyor. Bu isimlerin bir kısmı günümüzde dudak uçuklatan büyüklükte servetlere sahip. Gelin en büyük Bitcoin zenginlerinin servetlerine birlikte bakalım.

Blythe Masters

Daha evvel J.P. Morgan Chase & Co.’nun yöneticisi olan Blythe Masters, günümüzde mesleğine Digital Asset Holdinglerinin CEO’su olarak devam ediyor. Masters’ın firması kriptolama temelli araçlar ve kripto verimliliği, takibi, güvenliği ve yatırımı alanında çalışmalar yapıyor. Masters’ın servetinin ise 1-5 milyon dolar ortasında olduğu iddia ediliyor fakat iş bayanının yönettiği fonlar 473 milyon doların üstünde.

Michael Novogratz

Michael Novogratz, Princeton’dan mezun olduktan sonra bir mühlet Goldman Sachs’ta partner konumunda yer aldı, arından da Fortress’e katıldı. 2015 yılında kripto yatırımlarına başlayan Novogratz, 2017 yılında servetinin 500 milyon doları bulduğunu açıklamıştı. O vakitten bu yana Bitcoin fiyatı, tepe noktasından hesapladığımızda bile %50 arttı. Novogratz’ın net malvarlığının 600 milyon doların üzerinde olduğu belirtiliyor.

Barry Silbert

Barry Silbert ise Digital Currency Group’un kurucusu ve CEO’su olarak çalışıyor. Firma daha evvel de CoinDesk üzere değerli platformları satın alarak kendisinden kelam ettirmişti. Kripto’nun Hükümdarı lakaplı isim de 100’den fazla yatırıma sahip. Silbert’,n serveti de kabaca 500 milyon dolar olarak varsayım ediliyor.

Satoshi Nakamoto

Bitcoin’in kurucusu olan ve bir kişi mi yoksa bir küme mu olduğu bile tartışılan Satoshi Nakamoto, 1 milyon BTC’lik servete sahip. Bu servetin bedeli de kabaca 28 milyar dolar ediyor. Bu da hayli büyük bir sayı.

Tyler ve Cameron Winklevoss

Tyler ve Cameron Winklevoss, Facebook’la olan mahkemelerinden aldıkları bütün tazminatı kripto paralara yatırma kararı almıştı. İkili, elde ettikleri serveti Bitcoin ile katladı ve şu anda piyasadaki Bitcoinlerin %1’ine sahip. Bu da 5 milyar dolarlık bir zenginlik manasına geliyor.

Bu isimler kripto paralara ve BTC’ye yatırım yaptığı bilinen isimler. Kripto paraların getirdiği anonimlikten faydalanan ve kim olduğunu açıklamayan öteki zenginler de bulunabilir. Kimi hesapların içinde çok ölçüde kripto para yer alıyor. Bu hesapların sahipleri bilinmiyor.