En kıymetli taşınabilir oyunlar açıklandı! İşte tepedekiler

Taşınabilir uygulama pazarındaki geliştirmeleri aktaran Sensor Tower, geçtiğimiz periyotta taşınabilir oyun dalındaki büyüme sayılarını paylaştı. Bununla birlikte şirket son periyodun en yüksek pazar bedeline ulaşan taşınabilir oyunların da bir listesini yayınladı.

Taşınabilir oyun pazarındaki büyüme dikkat cazibeli

Sensor Tower, 2020 yılını kapsayan taşınabilir oyun pazarı sayılarını açıkladı. Taşınabilir oyunlar, 2020 yılında Avrupa yüzde 28’lik bir paha artışı ile 9,6 milyar dolarlık bir gelir elde etti. Bu bağlamda oyun yıl sonunda taşınabilir oyun kategorisi toplam taşınabilir uygulama pazarı gelirlerinin yüzde 64,8’ni oluşturdu.

Google Play yüzde 28,6 artışla 5,4 milyar dolarlık harcamanın yapıldığı tepedeki uygulama market olurken App Store’da da yüzde 27,3 artışla 4,2 milyar dolarlık taşınabilir oyun alışverişi yapıldı.

Sensor Tower tıpkı vakitte taşınabilir oyun pazarının en kıymetli üretimlerine ait bir liste de yayınladı. Listenin bir numarasında Coin Master yer alırken, ikincilik koltuğuna ülkemizde de sevilerek oynanan Supercell imali Brawl Stars oturdu. Brawl Stars’ı üçüncü sıradaki PUBG Mobile takip etti.

FIRSAT ESERLERİ