Epic Games, Alışveriş Merkezi Satın Aldı

Ünlü görüntü oyunu geliştiricisi ve yayıncısı olan Epic Games, kapalı bir alışveriş merkezi olan Cary Towne Center’ı satın alma planlarını hafta sonu duyurmuştu. Kaynaklara nazaran şirket burayı resmen satın aldı. Carry Town Center isimli alışveriş merkezi mahallî bir alanda bulunan ve altın çağını 80’lerde yaşayan ve sonraki on yılda süratli bir biçimde büyüyen alışveriş merkezi haline gelmişti.

Elbette vakit içerisinde tüm hoş şeylerin sona ermesi gerekir ve bu Carry Town Center bir istisna değildi. Perakende ortamı değiştikçe ve çevrimiçi satışlar yükseldikçe, alışveriş merkezindeki kiracılar taşınmaya başladı. Bir vakitler gelişen ve yıldız üzere parlayan bu kuruluş, maddi olarak yere çakıldı ve kalkınamadı. Hatta 2020 tatil alışveriş döneminin akabinde yıkılması dahi planlandı. Ta ki kurtarıcısı Epic Games gelene kadar.

Fırsatı fark eden ünlü oyun şirketi, dağılmış alışveriş merkezini satın almayı kabul etti ve bu alanı şirket genel merkezi olarak tekrar tasarlamayı planlıyor. Alışveriş merkezinin ofis binaları ve rekreasyon kısımları olan bir mülke dönüştürülmesi çalışmaları bu yıl başlayacak ve 2024 yılına kadar tamamlanması bekleniyor. Satın almanın mali kuralları ise paylaşılmadı.

Epic Games, farklı projelerini hayata geçirmeye devam edeceği süreci başlatmışa benziyor. İlerleyen vakitlerde bahisle alakalı bilgiler geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.