Epic Games’in İşlemci Isısını Artırma Sorunu Düzeltilecek

Geçtiğimiz hafta size aktardığımız bir haberimizde, Epic Games’in başlatıcısının CPU’da ısınmaya sebep olduğundan bahsetmiştik. Hatta bu durum, rastgele bir sürecin ya da oyun güncellemesinin yapılmadığı durumlarda da birebirdi.

Ayrıyeten ortaya çıkan bir başka bilgi, başlatıcının büsbütün boşta olduğu ve rastgele bir süreç yapmadığı durumlarda dâhil olmak üzere birden çok sunucuya trafik yönlendirdiği istikametindeydi. Epic Games başlatıcısında yaşanan bu sıkıntıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

İşlemci ısınma sorunu düzeltilecek

Epic Games’in geliştirme takımında çalışan bir mühendis, sorunun farkında olduklarını ve kısa müddette düzeltilmesi için üstünde çalışıldığını belirtti. Çok şu an için hususla ilgili çok ayrıntılı bir açıklama bulunmasa da yaşanan bu sorunun başlatıcıdaki bir yanlıştan kaynaklandığı belirtildi.

Epic Games’in başlatıcısındaki bu sorun, Reddit’teki AMD subreddit’inde ortaya çıkmıştı. Ryzen işlemci sahibi birçok kullanıcı, Epic Games büsbütün boşta olsa dahi işlemcilerinin sıcaklığının arttığını söylemişti. Ayrıyeten Intel işlemcilerde de misal bir sorun görülmüştü.

Epic Games Yayın Strateji Yöneticisi Sergey Galyonkin, geliştirme takımının sorunu tespit ettiğini ve tahlil üstünde çalışıldığını söyledi. Galyonkin, kullanıcılardan gelen sorun giderildiğinde duyuru yapılacak mı tarafındaki sorulara ise yama notunda sorunun düzeltildiğinin belirtileceğini lisana getirdi.

Ayrıyeten yayınlanacak olan güncellemede, farklı noktalardaki sunuculara gönderilen bilgi trafiğiyle ilgili bir düzeltme yapılıp yapılmayacağı şimdi bilinmiyor. Bildiğiniz üzere Epic Games’in muadilleri Steam ve GOG’a nazaran çok daha fazla bilgi trafiği gönderdiği de tespit edilmişti.