Ethereum, 1.100 Dolar Barajını Aştı

Dünyanın en tanınan kripto para ünitelerinden biri olan Ethereum, kripto para uzmanlarını dahi şaşırtan bir artış ivmesi kazanmış durumda. Yalnızca son 24 saatte yüzde 30’un üzerinde bedel kazanan Ethereum, gün içinde 1.100 dolar pahası aştı.

Kripto para piyasasını az çok takip edenler, Bitcoin’in ani sıçrayışlarından haberdarlardır. Lakin Ethereum’un bir anda böylesine önemli ölçüde paha kazanması çok da beklenen bir gelişme değildi. Bu sürpriz paha artışının akabinde pek çok yatırımcı Ethereum’larını nakit paraya çevirmek istedi ve an prestijiyle ETH’nin pahası 930 dolar düzeyine gerilemiş durumda.

Ethereum, gün içinde 1.152 dolar kıymete ulaşarak yatırımcısının yüzünü güldürdü

Ethereum geçtiğimiz yıllarda 1.450 dolar bedele ulaştığından 1.100 dolarlık bedelin Ethereum için tüm vakitlerin en yüksek bedelinden hayli uzak olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte birtakım kripto para uzmanları, Ethereum’un yakın gelecekte 1.200-1.300 dolar düzeyine kadar yükselebileceğini ön görüyorlar.

Tüm kripto para üniteleri üzere Ethereum’un da geleceği hakkında dengeli bir varsayımda bulunmak epeyce sıkıntı. Lakin kripto para piyasasının bir müddettir önemli bir yükselişte olduğu ve Bitcoin’in 34 bin dolar ile tüm vakitlerin en yüksek kıymetine ulaşması da bunun bir göstergesi.