Exxen, iOS’un akabinde Android aygıtlara geldi

Yeni yıl ile birlikte dijital yayıncılık serüvenine başlayan yerli platform Exxen çıkışı ile birlikte tenkit oklarının odağı haline geldi. Fiyat ve sistemsel meselelerin yanı sıra, TV ve taşınabilir uygulama tarafındaki eksiklikler çok tartışıldı. iOS‘un akabinde Exxen Android uygulamasına kavuştu.

Exxen Android uygulaması ile taşınabilir taraftaki eksik kapandı

Sistem problemlerinin yanı sıra Android taşınabilir uygulaması bulunmayan platform için taşınabilir uygulama dayanağı bir haftanın sonunda duyuruldu. Bu sayede Exxen artık televizyon dışında tüm platformlarda erişilebilir hale geldi.

Televizyon üreticileri ile yapılacak olan mutabakat sonucunda uygulama eksikliğinin kısa müddette giderilmesi beklenirken, taşınabilir uygulamaların tamamlanması kullanıcı sayısınını önemli biçimde artıracaktır. Acu Ilıcalı geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Exxen’in birinci üç günde 500 binden fazla kullanıcıya ulaştığını belirtmişti.

Ilıcalı’nın gündeme geldiği mevzulardan birisi de, Exxen fiyatı oldu. Çünkü katıldığı bir televizyon programında Exxen’e yapılan yatırımı hatırlatarak platformun 9,90 lira olan reklamlı abonelik fiyatının aslında 40 lira olması gerektiğini söyledi.

Exxen Android uygulamasını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Android uygulaması ile birlikte Exxen’in abonelik iptal sorunun da 5 Ocak prestiji ortadan kalktığını hatırlatalım. Exxen üyeliklerini iptal etmek isteyen kullanıcılar bu irtibattan ayrıntılara ulaşabilir.