Facebook iPhone kullanıcılarının oturumunu kapatıyor

Toplumsal medya devi Facebook, Cuma gecesi itibariyle çabucak hemen tüm iPhone kullanıcılarının hesabından çıkış yaptı. Rastgele bir desteği olmadan oturumları kapanan kullanıcılar, Twitter‘da garip bir gündem konusu başlattı

Facebook’a iOS aracılığıyla erişen herkesin tekrar giriş yapması gerekiyor

Facebook, iPhone kullanıcılarının açıklanamayacak formda oturumunu kapatıyor. iPhone sahipleri, toplumsal medya ağının neden hesaplarını kapattığını, Twitter‘da başlattıkları trend husus sonucunda anlamaya çalışıyor.

Mevzuya dair toplumsal medya uygulamasına, iOS aracılığıyla erişen herkesin tekrar giriş yapması gerektiği ve iki faktörlü kimlik doğrulmasını kullanan birçok kişinin yine bağlanmakta sorun yaşadığı görülüyor.

Olay ile alakalı yapılan paylaşımlara nazaran, iki faktörlü kimlik doğrulamasını aktifleştirmiş olan birçok kişi sonunda tekrar oturum açabildi. Fakat SMS kodlarının gönderilmesi çok yavaştı ve kimileri yine erişim kazanmak için kimliklerinin fotoğraflarını yüklemek zorunda kaldı.

Yaşanılan sorun ile alakalı bir Facebook sözcüsü Engadget‘e şu açıklamayı yaptı; Birtakım şahısların şu anda Facebook’a erişimde sorun yaşadığının farkındayız. İşleri olabildiğince çabuk olağana döndürmek için çalışıyoruz. Kullanıcıların Facebook hesaplarına erişmek için tekrar giriş yapmak zorunda kaldığı raporlarını araştırıyoruz. Bunun bir yapılandırma değişikliğinden kaynaklandığına inanıyoruz ve işleri olabildiğince çabuk olağana döndürmek için çabalıyoruz.”

FIRSAT ESERLERİ