FIFA 21 İçin Yılın Ekibi Oylamaları Başladı

2020 yılı pandeminin gölgesinde geçerken bu durum futbol için de farklı olmadı. Ertelenen ve sonrasında sıkışık bir takvimde seyircisiz oynanan maçlar, ertelenen turnuvalar derken tadı tuzu olmayan bir dönem geride kaldı.

Dünyanın en tanınan futbol oyunlarından olan FIFA 2021‘de yılın sona ermesiyle birlikte yılın grubunun belirlenmesi için de oylamalar başladı. Yapılacak olan oylamada futbolseverleri hayli sıkıntı kararlar bekleniyor.

FIFA 21’in taktiği 4-3-3

Oy verme sistemi epeyce kolay. Oy verme ekranındaki taktik sahnesinde seçtiğimiz oyuncuları durumlarına sürüklüyoruz. Burada oyuncular için karar vermek epey zorlaşıyor, çünkü hazır gelen 4-3-3 dışında bir taktik seçme bahtımız bulunmuyor.

Listede yılın kadrosuna aday olarak belirlenmiş 70 futbolcu bulunuyor. Bu oyuncular 4 farklı kategoriye ayrılmış durumda. Bunlar da sırasıyla kaleciler, defans oyuncuları, orta alanlar ve atakçılar olarak gruplandırıldı.

Oyunun belirlediği taktik 4-3-3 olduğu için her mevkide favori oyuncuları seçmek mümkün olmuyor. Diyelim ki forvete dört oyuncu seçmek istiyorsunuz. Takımda yalnızca 3 oyuncuya yer olduğu için tercihlerinizden birini takım dışında bırakmak durumunda kalıyorsunuz. Atakçı oyuncunuzu orta alana kaydıramıyorsunuz.

Yıldızlar geçidi

Bu adreste yer alan anketten oy kullanarak yılın grubunda görmek istediğiniz oyuncuları seçebiliyorsunuz. Dürüst olmak gerekirse son birkaç yıldır yılın ekibi için açıklanan adaylar bir defa daha karşımızda yer alıyor, heyecan verici çok fazla yeni isim yok.

Bir öbür göze çarpan nokta ise genel olarak İngiltere, İspanya ve Almanya’da top koşturan isimlerin listeye dahil edildiği. Her ne kadar bu liglerde yer alan gruplar büyük muvaffakiyetler elde etmiş olsa da, dünyanın geri kalanı bu listenin dışında kalmış üzere duruyor. Listedeki oyunculardan siz hangilerini birinci 11’inize koyardınız?