Flight Simulator 2020’nin Gerçekçiliğinin Kanıtı Olan Görüntü

2020 yılının çok konuşulan oyunlarından bir tanesi, Microsoft tarafından piyasaya sürülen Flight Simulator 2020‘ydi. Şirketin ikonikleşmiş uçuş simülasyon oyununun son sürümü olarak karşımıza çıkan Flight Simulator 2020, bilhassa de grafikleri ve gerçekçiliğiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Hatta bir oyuncu, gerçek bir uçuş sırasında Flight Simulator 2020’yi açmış ve bu simülasyon oyununun ne kadar gerçekçi olduğunu gözler önüne sermişti.

Bu defa misal bir olay, Xbox hayranları tarafından yönetilen bir Twitter hesabı üzerinden gerçekleştirildi. Xbox Battle Grounds isimli bu hesap, Flight Simulator 2020 ile gerçek dünyayı net bir biçimde kıyaslayabileceğimiz bir görüntü paylaştı. Kelam konusu görüntüde hem simülasyondan hem de akıllı telefon kamerasıyla tıpkı iniş sürecini gösteren sayfa yöneticileri, oyuncuların ağzını açık bırakmayı başardı.

Hangisi gerçek? Hangisi oyun?

Üstteki manzara, Xbox Battle Grounds tarafından paylaşılan görüntüye ilişkin. Bu bağlamda imgelerden bir tanesi simülasyonu, oburu ise gerçek hayatı temsil ediyor. Birinci bakışta ikisi de gerçekmiş üzere olan bu fotoğrafta hangisinin gerçek olduğunu anlamaksa önemli manada sıkıntı. Şayet hala çözemediyseniz, soldaki manzaranın simülasyona ilişkin, sağdaki görüntününse gerçek olduğunu belirtelim.

Xbox Battle Grounds’ın paylaşımı, yüzlerce kere yanıtlandı. Kimi kullanıcılar, kelam konusu imaj üzerinde oynama olup olmadığını sorgularken, kimi kullanıcılarsa Microsoft’un bu gerçekçiliği nasıl sağladığını sorguladılar. Microsoft’un resmi Twitter hesabının da dikkatini çeken paylaşım, şirketin Flight Simulator açısından nirvanaya ulaşmış olduğunun açık bir ispatı.

İşte Microsoft Flight Simulator 2020’nin gerçekçiliğini ortaya koyan o görüntü

  • Not: Kelam konusu görüntüyü açamıyorsanız, burada bulunan ilişkiyi kullanabilirsiniz.