Formula 1’de iptal edilen yarışlarda İstanbul ayrıntısı

2021 Formula 1 takvimi açıklandıktan sonra pandemi nedeniyle yayınlanan listenin kesin olmadığı belirtildi. 2020 döneminde en âlâ yarışın İstanbul Park olması sebebiyle 2021 Formula 1 yarışlarından birinin Türkiye GP olacağı tez ediliyor.

2021 Formula 1, Monaco yerine Türkiye GP ile devam edecek

2020 yılına damgasını vuran Formula 1 İstanbul Park yarışı sonrasında yapılan ankette Türkiye GP, en düzgün yarış olarak seçildi. 2020 yılında yaklaşık 970 milyon dolar gelir elde eden Liberty Media, yeni dönem için birtakım değişiklikler yapacak.

Vietnam ve Çin GP’lerini iptal eden ve Avustralya GP’sini Kasım ayına erteleyen takım, 23 Mayıs 2021’de düzenlenecek olan Monaco yarışı yerine İstanbul Park pistini tercih edecek. Ayrıyeten Azerbaycan ve Kanada GP’leri de iptal edilecek.

Kanada GP yerine Almanya Nürburgring, Azerbaycan GP yerine ise İtalya Mugello’nun geleceği tez ediliyor. Şimdi Formula 1 grubundan resmi açıklama gelmese de birtakım analistler söylentilerin hakikat olduğunu açıkladı.

Ülkemizde de on binlerce seyircisi bulunan Formula 1 yarışları, 2020 yılında pandemi süreci nedeniyle seyircisiz oynanmıştı. 2021 yılında gerçekleşeceği sav edilen Formula 1 Türkiye GP’nin seyircisiz oynanıp oynanmayacağı şimdi bilinmiyor.

FIRSAT ESERLERİ