Galaxy A32 5G görücüye çıktı: İşte fiyatı

Teknoloji devi Samsung, yeni akıllı telefonunu tanıttı. Samsung Galaxy A32 5G özellikleri ve fiyatı ile giriş düzeyi aygıtlarla rekabet edecek. Telefonun; pil kapasitesi ile, segmenti göz önünde bulundurulduğunda, kamera yetenekleri dikkat çekiyor.

Samsung Galaxy A32 5G özellikleri: 5.000 mAh batarya ile geliyor

Samsung’un giriş düzeyi yeni aygıtı; 6.5 inç büyüklüğünde, HD çözünürlüğünde, TFT LCD panele sahip bir ekranla geliyor. Ekranın tasarımı ise damla çentik yapısında oldu.

Samsung Galaxy A32 5G donanım özellikleri belirtilirken ise işlemci ayrıntısı açıklanmadı. Lakin aygıtın MediaTek Dimensity 720 işlemcisinden gücünü alması bekleniyor. TSMC’nin 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Dimensity 720, 2 GHz suratında sekiz çekirdekli bir yapıya sahip.

A32 5G modelinin RAM kapasitesi ise; 4 GB, 6 GB ve 8 GB olmak üzere üç farklı opsiyonla tüketici karşısına çıkacak. Aygıtın depolama alanı ise 128 GB olarak açıklandı.

Tanıtılan yeni akıllı telefonun art kamerası ise dörtlü bir kurulumdan oluşuyor. Galaxy A32 5G’de; 48 Megapiksel ana kamera, 8 Megapiksel ultra geniş açı, 5 Megapiksel makro ve 2 Megapiksel derinlik algılayıcısı yer alıyor.

Galaxy A32 5G pil kapasitesi ise 5.000 mAh kıymetine sahip olacak. Aygıtta 15W süratli şarj dayanağı de bulunuyor.

Galaxy A32 5G’nin fiyatı: Samsung’un en ucuzu olacak

Samsung’un resmen duyurduğu telefon, markanın en ucuz modeli olacak. Aygıtın başlangıç fiyatının Avrupa’da 280 euro olacağı açıklandı.

Galaxy A32 5G renk seçenekleri ise; siyah, beyaz, mavi ve ‘Violet’ olarak tanımlanan mor tonlarında bir renkten oluşuyor.

FIRSAT ESERLERİ