Galaxy Note 20 Ultra ön kamerası DxOMark testinde

Samsung’un amiral gemisi telefonlarından Note 20 Ultra‘nın Qualcomm Snapdragon işlemcili modeli, ön kamerası için performans testine girdi. Snapdragon’lı Galaxy Note 20 Ultra ön kamerası DxOMark testinde, Exynos işlemcili versiyonun gerisinde kaldı.

Snapdragon’lı Galaxy Note 20 Ultra, Exynos’lu modelin gerisinde kaldı

Güney Koreli teknoloji firması Samsung’un, Qualcomm Snapdragon işlemcili Note 20 Ultra’sı DxOMark testine girdi. Lakin aygıtın aldığı puan, Exynos’lu modelle kıyaslandığında, beklentileri karşılayamadı.

Snapdragon’lı Samsung Galaxy Note 20 Ultra ön kamerası ile DxOMark testinden 97 puan alabildi. Telefonun Exynos işlemcili versiyonu ise birebir testten 100 puan almayı başarmıştı. Exynos’lu aygıt, aldığı puanla DxOMark’a nazaran en yeterli ön kameraya sahip 5 telefondan biri olmuştu. Listeye ulaşmak için bu ilişkiyi kullanabilirsiniz.

En düzgün ön kameraya sahip telefon unvanı ise aldığı 104 puanla Huawei Mate 40 Pro‘ya ilişkin. İkinci sırada da 103 puanlı Huawei P40 Pro yer alıyor.

Samsung’un Exynos işlemcili telefonları eleştiriliyordu

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un, amiral gemisi telefonlarını Snapdragon ve Exynos işlemcili olmak üzere iki farklı varyasyonla piyasaya sürüyor. Lakin bu versiyonlar ortasında seçim yapma talihi ise tüketicilere bırakılmıyor. Marka, muhakkak bölgelere Snapdragon işlemcili telefonları sunarken, kimi pazarlara da Exynos ile çıkıyor.

Bu nedenle birçok kullanıcı markayı eleştiriyordu. Kimi kullanıcılar Snapdragon versiyonunun, kimi kullanıcılar da Exynos’lu modelin daha düzgün olduğunu düşünüyor.

FIRSAT ESERLERİ