Galaxy S21 dizaynına gönderme yapılan Galaxy Z Flip 3

Samsung Fold serisi ile katlanabilir telefonlar pazarına süratli bir giriş yaptı. Güney Kore merkezli teknoloji devi, Fold serisinin akabinde ise karşımıza Z Flip modelini çıkarttı. Galaxy Fold‘un dizaynına nazaran farklı bir katlanma mekaniği ile geliştirilen Z Flip serisi hayli sevildi. Samsung’un yolda olan katlanabilir telefonu Galaxy Z Flip 3 için yeni bir tasarım paylaşıldı. Tanıtılması beklenen Galaxy S21’in art kamera kurulumuna sahip olan Z Flip 3 tasarımı:

Galaxy Z Flip 3 daha gelişmiş kameralara sahip olacak

Akıllı telefonların tanıtılmadan internete düşmesi ve sızdırılması örnekleriyle sıkça karşılaşıyoruz. Samsung’un da yolda olan yeni katlanabilir ekranlı telefonu Z Flip 3’ün tasarım konsepti ortaya çıktı. Evvelki modelde kamera özelliklerinin yetersiz olduğundan yakınan kullanıcılar bulunuyor. Yani yeni telefonda kamera özelliklerinin güzelleştirilmesi bekleniyor.

Daha evvel LetsGoDigital’de ortaya çıkan bu tasarım FrontTron tarafından da onaylanıyor. S21 ile tıpkı kamera dizaynının yanında altın renginde çizgiler ve mor gövde rengine sahip olacağı görülüyor. Bu elbette konsept olarak düşünülmüş bir tasarım olarak karşımıza çıkıyor. Daha evvel Z Flip 3 modelinde evvelki modele kıyasla daha büyük bir ikincil ekranın olduğu ortaya çıkmıştı.

Telefonun başka ekran özellikleri ortasında ise 6.70 inç AMOLED ekranın yer alacağı ve ön kameranının telefona daha uygun ortalanmış bir biçimde yerleştirileceği söyleniyor. Yeniden bunların yanı sıra 120 Hz ekran yenileme süratiyle birlikte LTPO bir ekran bizleri karşılayacak üzere duruyor. Bu yılın birinci aylarında telefonun tanıtılacağı öngörülüyor.

FIRSAT ESERLERİ