Galaxy Tab S7 Serisi, OTA ile One UI 3.1 Alan Birinci Aygıtlar Oldu

Hatırlarsanız Samsung, Galaxy S21 amiral gemisi telefonları One UI 3.1 yüklü olarak piyasaya sürdü. Samsung, artık de One UI 3.1’i Galaxy Tab S7 serisi için Android 11 güncellemesiyle birlikte kullanıma sunuyor. Ayrıyeten bu modeller, One UI 3.1 güncellemesini OTA yoluyla alan birinci Samsung aygıtlar olarak nitelendiriliyor.

Galaxy Tab S7 (SM-T875), Tab S7 + LTE (SM-T975N) ve Tab S7 + 5G (SM-T976N) için yayınlanan güncellemedeki aygıt yazılım sürümleri T875NKOU1BUA8, T975NKOU1BUA8 ve T976NKOU1BUA8 olarak sıralanmış. 2.4 GB’ın üzerinde olan bu güncelleme şu anda sadece Güney Kore’de dağıtılmaya başlandı. Yakında başka bölgelerde de yayınlanacağını belirtelim.

Pekala One UI 3.1 yazılım güncellemesi akıllı aygıtlara neler kazandırıyor?

  • Optimize edilmiş performans ve bellek kullanımı
  • Art planda görüntü görüşmesi yapma
  • GPS pozisyon bilgilerini görsellerden kaldırma özelliği (paylaşırken)
  • Özel Paylaşım
  • Yeni eklenmiş kilit ekranı Widget’ları
  • İkinci ekran takviyesi

Bu yeniliklere ek olarak, sohbet balonları (konuşmalar), medya denetimleri, geliştirilmiş müsaade idaresi ve dijital istikrar ve organize bildirimler üzere olağan Android 11’in getirdiği avantajlar da One UI 3.1 içerisinde yer alıyor.

One UI 3.1’in gelecekte başka Samsung aygıtlara da geleceğini belirtelim. Bundan bahsetmişken, yeni yayınlanan bir rapor, Galaxy S20, Note 20, Z Flip 4G ve 5G, S10 serisi ve Note 10 üzere aygıtların mutlaka bu güncellemeyi alacağını belirtiyor.