Galaxy Watch 3 Kanlı Canlı Görüntülendi

Samsung’un yeni akıllı saat ürünü Galaxy Watch 3 çalışır vaziyette görüntülendi. Fotoğraflarına, tasarımına ve ara yüzüne dair tüm detaylara ulaşıldı. Açıkçası Samsung’un bu ürününden beklentiler oldukça fazla. Özellikle koronavirüs dönemi ile birlikte akıllı saatlerden beklentiler çok daha arttı. Hatta değişti denilebilir. Artık akıllı saatlerin ateş ölçme özelliklerinin, tansiyon ölçme özelliğinin bulunması arzu ediliyor. Daha önceki Galaxy Watch serisinde tansiyonla ilgili sensörler vardı. Fakat bunlar üçüncü part uygulamalar ile çalışmaktaydı. Samsung’un Watch 3 serisi ile bunları bir nebze de olsa göz önünde bulunduracağı ve kullanıcılarına yeni nesi deneyimler yaşatacağı tahmin ediliyor.
Samsung uzun süredir giyilebilir teknoloji alanında atılımlar yapmaya devam ediyor. Bu konuda pek çok ürünün ilkini piyasaya çıkarmış olan marka, farklı kullanımlar ve farklı bütçeler için ürün geliştirme konusunda son derece mahir. Yeni akıllı saati Galaxy Watch 3 önümüzdeki ay Galaxy Buds Live ile birlikte tanıtılacağı öngörülüyor. Geçen hafta akıllı saatin batarya kapasitesine, ekran boyutuna dair bilgiler ortaya çıkmıştı. Şimdi ise ekranı çalışır vaziyette görüntülendi.

Galaxy Watch 3 İki Farklı Versiyonla Geliyor

Daha önce Galaxy Watch 3 hakkında bazı söylentiler ortaya atılmıştı. Buna göre 42 mm ve 45 mm olmak üzere iki farklı versiyona sahip olacağı belirtiliyordu. 41 mm’lik versiyonda 1.2 inç ekran, 45 mm’lik versiyonda 1.4 inç ekran olacağı söyleniyordu. Galaxy Watch 3’ün son sızdırılan görselleri ile birlikte ise saatin tasarımına ve arayüzüne dair detaylar belli oldu.
Sızdırılan görüntülerde Galaxy Watch 3’ün ayarlar menüsü ve uygulama başlatıcısı net olarak görülüyor. Menüde standart Samsung stok uygulamalarının yer aldığı görülebilirken Takvim ve Galaxy Store uygulama simgelerinin daha faklı olduğu göze çarpıyor. Üstelik iki uygulama sadece tasarım olarak değil, renk olarak da değişmiş görünüyor. Bunlar da yeni akıllı saatin yeni bir Tizen OS sürümüyle çalışacağının sinyallerini veriyor.
Galaxy Watch 3, ayrıca dönen bir çerçeveye sahip olmanın yanında sağ tarafta iki düğmeye sahip olacak. Yine akıllı saat severlerin ilgiyle takip edecekleri bir ürün olmayı başaracak gibi duruyor.

Galaxy Watch 3 Tanıtım

Galaxy Watch 3 Özellikleri

Yeni nesil Galaxy Watch 3 saat 1 GB RAM ve 8 GB depolama alanına sahip olacağı ön görülüyor. Muhtemelen Tizen OS 5.5 işletim sistemine sahip olacak ve Bluetooth 5.0 teknolojisi ile Wi-Fi teknolojisini üzerinde taşıyacak. Hem 41 mm’lik versiyonu hem de 45 mm’lik versiyonu Gorilla Glass DX korumasına sahip olacak. IP68 sertifikası ve MIL-STD-810G uyumlu bir tasarım ile kullanıcıların karşısında yer alacak.
Galaxy Watch 3 tamamen paslanmaz çelik ve titanyum kaplamalı bir kasa ile gelecek. 41 mm’lik versiyonun 247 mAh, 45 mm’lik versiyonun ise 340 mAh batarya ile satışa sunulması bekleniyor. Yine Galaxy Watch 3’ün iki versiyonunun kordon uzunluklarının farklı olması beklenirken kalp atışı hızı, kan basıncı ekranı, EKG sensörü gibi özelliklerle geleceği, 50 metrelik su derinliğine dayanıklı olacağı anlamına gelen 5ATM derecesi içereceği tahmin ediliyor. Akıllı saat sadece suya geçirmez özelliği ile değil, darbelere dayanıklı olmasıyla da öne çıkacak. Amerikan askeri standardı olan MIL-STD-810G ve IP68 koruma sertifikası bunun bariz göstergesi.
Galaxy Watch 3 akıllı saatin çıkış tarihi ve fiyatı ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Fakat Samsung’un Galaxy Note ile Watch 3’ü birlikte duyurması bekleniyor. Bu da akıllı saatin birkaç ay içerisinde duyurulabileceği anlamını taşıyor.