Genshin Impact Ganyu Karakterinin Birinci Speed Run’ı Yapıldı

Geçtiğimiz sene eylül ayında hem PC’ye hem taşınabilir platformlara hem de konsollara yayınlanan Genshin Impact oyunu, büyük ses getirmeyi başarmıştı. Büyük bir oyun kitlesi de toplamayı başaran oyun, oyuncuları ortasında çeşitli tartışmalara da yol açmıştı.

Bu haberimizin konusu da fiyatsız olarak yayınlanan bu aksiyon rol yapma oyununun speed run’ı oldu. Memorii isimli bir YouTube kullanıcısı, oyundaki Ganyu karakteriyle yaptığı speed run’da dünya rekoru kırdığını tez etti.

Genshin Impact’te speed run rekoru

Memorii isimli YouTuber, kanalında paylaştığı bir görüntüde, oyundaki Ganyu karakterinin çeşitli özelliklerinin nasıl kısa bir müddet içerisinde en yüksek düzeye getirilebileceğini gösterdi.

Doğal bir oyunda birinci speed run’ı gerçekleştirmek speed runner’lar açısından hayli değerli ki Ganyu karakterinin şimdi geçtiğimiz hafta oyuna eklendiği düşünülecek olursa bu speed run performansının daha da etkileyici olduğunu söyleyebiliriz. Yeni çıkmış bir karakteri en üst düzeye çıkarmak epeyce etkileyici bir iş.

Ganyu karakterinin speed run’ını yapmak için birinci evvel karaktere sahip olmak da gerekiyor ki The Gamer’da yer alan habere nazaran karakter, birçok oyuncunun sahip olduğundan daha fazla Primogems istiyor. Lakin karakteri elde ettikten sonra speed run’ını yapmak nispeten daha kolay zira karakter, hâlihazırda oyunda olan gereçleri kullanıyor.

Memorii, oyunun Reddit’teki sayfasında da speed run performansını paylaştı. Lakin burada Memorii’nin speed run’ının geçersiz olduğunu sav eden kullanıcılar da çıktı. Bu kullanıcıların kelam konusu speed run’ı geçersiz saymasının sebebi ise karakterin tüm yeteneklerinin en üst düzeye çıkarılmamış olmasıydı.