Google, Chrome OS Yeni Duvar Kağıdı Koleksiyonunu Yayınladı

Google, Chrome OS üzerinde kullanıcı tecrübesini daha da kaliteleştirmek ismine yeni duvar kağıtlarını yayınladı. Birçok farklı kategoride farklı temalara sahip bu duvar kağıtları, Chrome OS’a gereksinim duyulmadan da kolay bir biçimde bilgisayarlara ve taşınabilir aygıtlara basitçe indirilebiliyor.

Yayınlanan yeni duvar kağıtlarının ortasında, yetenekli artistlerin Google’ın fotoğraf çizme uygulaması olan Tuval’de yapmış olduğu çizimler de bulunuyor. Google’ın sunmuş olduğu bu duvar kağıtları, profesyonel iş dünyasından günlük hayata kadar birçok farklı alanda kullanılabiliyor.

Yaratıcı imgeler: Imaginary

Şayet sizde 3D görsel hayranlarından biriyseniz, Google’ın yeni duvar kağıdı koleksiyonunda bu üslup görsellere çokça yer verdiğini belirtelim. Son derece fütüristik bir şekle sahip olan artist Leo Natsume, şirin karakterlere oluşturduğu kompozisyonlarla ortaya son derece havalı ve eğlenceli eserler çıkarmış.

Geniş renk skalasından oluşan dizaynlar: Collage

Google, bu koleksiyonunda daha çok “dinginlik” isteyen kullanıcılara yönelmiş üzere duruyor. Yetenekli illustrator Matthew Hollister, kontrastlar ortası uyumlu bir istikrar yakalayarak, son derece huzur verici bir koleksiyon çıkarmış .

Canvas uygulaması üzerinden çizilen eserler: Made By Canvas

Made By Canvas koleksiyonunda yayınlanan tüm duvar kağıtları, Google’ın tanınan bir uygulaması olan Google Canvas üzerinden çizilen fotoğraflardan oluşuyor. Russ Gray ve Hedof, Google Canvas üzerinden yaptıkları çizimlerle çağdaş bir koleksiyonun altına imza atmışlar.

Büsbütün soyut ögelerden oluşan koleksiyon: Element

Rutger Paulusse imzalı bu koleksiyon, bünyesinde soyut ve 3D efektlerden oluşan yapıtları bulunduruyor. Farklı ışıklandırma ve gölgelendirme ayarlarına sahip bu duvar kağıtlarının birebir vakitte karanlık mod için tasarlanan versiyonları da bulunuyor.

Yeni duvar kağıtları nasıl indirilir?

Chrome OS kullanıcıları, yeni duvar kağıtlarından oluşan koleksiyonu Wallpaper Picker isimli uygulamadan kolay kolay indirebilirler. Lakin Element koleksiyonuna erişebilmek için, birinci olarak bu uygulamada chrome://flags/#use-wallpaper-staging-url araması yapılması gerekiyor.

Chrome OS kullanıcısı olmayanlar ise buraya tıklayarak uygulamanın taşınabilir versiyonunu, buraya tıklayarak ise masaüstü versiyonunu basitçe indirebilirler.