Google koronavirüs kusurları için harekete geçti

Google, Android işletim sistemindeki problemlerin dünya çapında koronavirüs izleme uygulamalarını etkilemesinin önüne geçmek için harekete geçti. Bu doğrultuda firma, koronavirüs izleme uygulamalarına yönelik gecikmeleri düzeltmek için bir düzeltmenin yolda olduğunu söz etti.

Google, koronavirüs salgınında yardımcı olan uygulamalarda düzenlenmeye gitti

Google, koronavirüs salgınının yayılmasını izlemek için Android Exposure Notifications System kullanan uygulamalarıyla ilgili sıkıntıları araştırmaya çalıştığını belirtti. Sistemi kullanan uygulamalarda gecikmelere neden olan bir meseleden ötürü, daha uzun yükleme mühletleri ve nizamlı bildirimlerde yaşanan gecikmeler hayli can sıktı.

Bir Google sözcüsü The Verge’e geçtiğimiz gün mevzuyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada “Android Exposure Notifications System kullanılarak geliştirilen Android uygulamalarını etkileyen bir sorunun farkındayız. Mühendislerimiz sorunu araştırıyor. sözleri kullanıldı. 12 Ocak akşamı sistemle ilgili yaşanan sorunun mümkün risklerin denetiminde gecikmeler neden olmaya başladığını tabir eden sözcü, Bir düzeltme yayınladık. Aygıtların yetişmesi birkaç saat sürebilir ve birtakım durumlarda kurtarmaya yardımcı olmak için direkt geliştiricilerle birlikte çalışacağız. Sorun rastgele bir data kaybına yahut mümkün risklere neden olmadı” dedi. Bunun yanında Google, kullanıcılarına kelam konusu düzeltmeler devam ederken uygulamalardaki depolama alanlarını temizlememelerini tavsiye etti. 

Birinci olarak Nisan 2020’de tanıtılan sistem koronavirüs datalarının Android için işletim sisteminde daha rahat izlenilmesini sağlıyor. Sistem ayrıyeten, dataları anonim olarak yayınlamak ve dünya çapında izleme ve izleme programlarının aktifleştirilmesine yardımcı olmak için Bluetooth’dan faydalanıyor.

FIRSAT ESERLERİ