Google Meet için sunulan yeni seçenekler

Google Meet, 2020 yılında hiç kullanılmadığı kadar kullanıldı. Milyonlarca kişinin sanal ortamdan toplantılara katılması, derslerine girmesi ya da sevdikleriyle manzaralı konuşma üzere aksiyonları gerçekleştirmesi, görüntü konferans uygulamalarına olan talebi da artırdı. Google Meet de talebin artış gösterdiği uygulamalar ortasında yerini alıyor. Toplantı başlatmanın epey kolay olduğu uygulama arayüzü yeni kullanıcıların uygulamaya dahil olmasıyla işlevsel özellikler kazanmaya başladı. Kısa mühlet evvel Google Meet yeni seçenekler kazandı.

Google Meet yeni seçenekler ile toplantı oluşturmayı sağlıyor

Google Meet, kullanıcılardan daha fazla talep gelmesinin akabinde yeni özellikler kazanmaya başlamıştı. Geçen nisan ayında Google Meet’in Gmail entegrasyonunun sağlandığını sizlere duyurmuştuk, böylece görüşmelerin tesir alanı genişletilmişti. Artık ise Google’ın görüntü konferans uygulaması için daha pratik bir arayüz sunuyor.

Olağanda bir Google Meet toplantısı başlatmak için bir takma isim oluşturmanız yahut Google’ın sizin için bir tane oluşturmasına müsaade vermeniz gerekiyor. Bu süreci yaptıktan sonra size diğerleriyle paylaşabileceğiniz bir ilişki veriyordu. Google artık bu süreci meet.google.com adresinde yeni bir arayüzle hızlandırıyor. Yani kullanıcılar artık bir toplantı ismi belirmek zorunda değil. Anlık toplantı sayesinde bu mecburilik ortadan kalkmış oluyor.

Kullanıcılar artık yeni bir toplantı oluşturmak için tıkladıklarında, ‘ daha sonrası için toplantı oluştur, anlık toplantı başlat yahut Google Takvim’de planla‘ seçenekleriyle karşılaşıyor. Size uygun olan seçeneği seçtiğinizde ise çarçabuk toplantı başlatabiliyorsunuz.