Google Telefon uygulamasının yeni özelliği

Tüm akıllı telefonlarda bir Telefon uygulaması bulunuyor. Bu uygulama sayesinde kolay kolay üzere arama yapabiliyor, davetleri yönetebiliyoruz. Google’ın da kendisine ilişkin bir Telefon uygulaması bulunuyordu. Sırf Google Pixel telefonlarda kullanılabilen uygulama geçen yıl bütün Android telefonlar için kullanıma açıldı. Artık ise Google Telefon uygulaması davet kaydetme ile ilgili bir özelliği kazanıyor.

Google Telefon uygulaması davet kaydetme özelliği genişliyor

Geçen yıl Google, Telefon uygulaması için arama kaydetme takviyesini getirmek için kolları sıvamıştı. Bir müddettir üzerinde çalışan özellik şaşırılmayacağı üzere birinci olarak Google’ın Pixel telefonları için sunuldu. Daha sonra kimi Nokia ve Xiaomi telefonlara da sunulan takviye öbür telefonlar için genişletilecek.

Google Telefon uygulamasını çabucak hemen tüm Android aygıtlara yükleyebilmenize karşın, arama kaydetme özelliğinin sadece makul bölgelerde muhakkak telefonlarda kullanılabildiğini belirtmemiz gerekiyor.

XDA-Developers tarafından keşfedilen yeni özellik, rehberinizde kayıtlı olmayan numalar sizi aradığında kaydetme imkanı sunuyor. Uygulamanın kod dizisinde ortaya çıkan özellik hakkında yapılan paylaşımda özelliğin, gelecekteki bir güncellemeyle birlikte kullanıma sunulduğunda kullanıcıları ‘arama kaydetmesi’ hakkında uyaracak birtakım yeni bağlantı iletilerinden bahsediliyor.

Özelliğin çalışma mantığı ise kullanıcıya iki seçenek sunmasında yatıyor. İlerleyen süreçte Google şayet özelliği tüm kullanıcılarına getirmeye karar verirse aramaların kaydedilmesi için ‘ her vakit kaydet’ ya da ‘iptal’ seçeneklerini sunacak. Kelam konusu dayanağın uygulamanın son güncellemesiyle sunulması bekleniyor.

FIRSAT ESERLERİ