GTA Karakterleri Günümüz Teknolojileriyle Yine Tasarlandı

Bugün görüntü oyunlarıyla haşır neşir olan herkes, Rockstar Games’in efsane haline gelmiş oyunu “Grand Theft Auto” ile kesinlikle tanışmıştır. Serinin her oyununda yeni bir karakter ve öykü ile tanışan oyuncular, bu karakterlerle de bir formda bağ kurmayı başardılar. Pekala GTA oyunlarını oynadıktan sonra bir daha unutamadığınız o karakterlerin, yeni teknolojilerle oluşturulmuş üç boyutlu dizaynlarının nasıl olacağını hiç düşünmüş müydünüz? İşte Hossein Diba isimli bir grafik dizayncı, bu sorunun karşılığını bizler için veriyor.

Hossein Diba ismini yeni duymuş olabilirsiniz. Lakin bu dizaynın görüntü oyun dalındaki geçmişi epey eski. Bugüne dek CD PROJEKT RED ve Blizzard Entertainment üzere bölümün devleriyle çalışan dizayncı, vakit zaman bağımsız çalışmalar da yürütüyor. İşte GTA karakterlerine can vermek de büsbütün bağımsız olarak hayata geçirilmiş bir proje. Dilerseniz lafı daha çok uzatmadan, o dizaynlara yakından bakalım.

İşte GTA karakterlerinin üç boyutlu olarak yine tasarlanmış halleri

GTA 3’ten Claude

GTA 3, Rockstar Games için kıymetli bir dönüm noktasıydı. Çünkü şirket, GTA tarihinde birinci defa 2 boyutlu dizayndan çıkmış, üçüncü boyuta geçiş yapmıştı. İşte bu oyunun ana kahramanı olan Claude, günümüzde yine tasarlandığında bu türlü görünüyor.

GTA Vice City’den Tommy Varcetti

GTA Vice City, 2002 yılında piyasaya sürüldüğünde dünya genelindeki tüm oyuncuların ilgisini çekmeyi başarmıştı. Bu oyunda, Miami‘nin kurgusal halinde Tommy Varcetti isimli karakterimizle en büyük mafya babası olmaya çalışmıştık. İşte oyun, bugün yapılıyor olsaydı Varcetti’yi muhtemelen bu türlü görürdük.

GTA San Andreas’ın CJ’i

“Ah shit… Here we go again” repliğiyle hafızalara kazınan CJ (Carl Johnson), milyonlarca oyuncunun hayranlık duyduğu bir karakter olmayı başarmıştı.

GTA 4’ten Niko Bellic

2008 yılında tanışma imkanı yakaladığımız GTA 4, Liberty City‘de geçiyordu ve aslen Sırp olan Niko Bellic’e odaklanıyordu. İşte Bellic, şayet günümüzde tasarlanacak olsaydı, üstteki üzere bir manzara ile karşılaşacaktık…

Şayet Hossein Diba isimli bu grafik tasarımcının tüm çalışmalarını görüntülemek isterseniz, burada bulunan ilişkiyi kullanabilirsiniz.