GTA Online’de Yeni Vice City Göndermesi

İki boyutlu haritalarda dikdörtgene benzeyen otomobilleri kaçırdığımız günlerden günümüze GTA serisi çok gelişti, çok değişti. Her oyun büyük muvaffakiyet yakalasa da kimi oyunlar ve bölgeler, oyuncuların gönlünde başka bir yer edindi.

GTA hayranları için özel bir yeri bulunan Vice City’nin GTA 6’nın bir kesimi olacağına dair çok sayıda söylenti ve sav bulunuyordu. Oyuna yeni eklenen bir ceket de bu söylentilerin tekrar alevlenmesine neden oldu.

Yeni bir Vice City göndermesi

GTA 5 oynamış olsanız da olmasanız da, oyunlara uzaktan yakından ilginiz varsa GTA 6 hakkındaki teorilere denk gelmişsinizdir. Bu teorilerde en çok öne çıkanlardan biri de Vice City’nin yeni oyunda yer alacağı tarafındaydı.

Rockstar daha evvel bir fragmanda, gerçek hayatta VI üzere gözüken bir yolun koordinatlarını gizlemişti. Bir sonraki oyunun yükle Güney Amerika’da geçeceği, birden fazla bölgenin imale dahil olacağı argüman ediliyordu.

Oyuna yeni eklenen kıyafetlerden biri Panther Varsity ceketi oldu. Bu havalı cekete sahip olmak için Cayo Perico’da 100 Billion Heist’i tamamlamak gerekiyor. Hayranları heyecanlandıran ise ceketin ardında yazan değil, önündeki semboller.

Ceketin sırrı

Pembe kristalin Vice City kentine gönderme olduğu düşünülüyor. Dahası, ceketin üzerinde bir de 4 sayısı yer alıyor. Bilindiği üzere Vice City serideki 4. oyun olmuştu. Ceketin gerisinde yer alan Hostes İsim Pulverem Ferire sözü de Vice City’de mahkeme binasında karşımıza çıkıyordu.

Tek bir ceket oyuncuların başını karıştırmak için kâfi olmasa da daha evvel ortaya çıkan savlar, paylaşılan sızıntılar ve başka gelişmeler nedeniyle oyuncuların bir kısmı, yeni oyunda eski kentleri ziyaret edeceğimize inanıyor. Sizce GTA 6’da Vice City’yi tekrar ziyaret edecek miyiz?