GTA: San Andreas Yeni Jenerasyon Grafiklerle Nasıl Gözükürdü?

Piyasaya sürdüğü her oyunla gönlümüzü çalmayı başaran Rockstar Games, 2013 yılından beri GTA V’i geliştirmeye devam ediyor. Oyunun bilhassa çok oyunculu modu GTA Online’a yeni içerikler eklemeye devam eden şirket, geçtiğimiz haftalarda GTA V’in yeni jenerasyon konsollara geleceğini duyurmuştu.

Şirket, yaptığı duyuruda oyunun “genişletilmiş ve geliştirilmiş” bir versiyonunun PlayStation 5 ve Xbox Series S için çıkacağını açıklamıştı. Bu haber GTA VI’yı bekleyen herkesi üzse de oyuncular birebir vakitte serinin eski oyunlarının yenilenip yenilenmeyeceğini de merak etmeye başlamışlardı. İşte bir YouTuber, “GTA serisinin en efsane oyunu yeni kuşak konsollar için yenilenseydi nasıl gözükürdü?” sorusunun karşılığını verdi.

GTA: San Andreas yenilenseydi nasıl olurdu?

XXII isimli bir YouTube kanalı, GTA: San Andreas’ın yeni kuşak grafiklerle nasıl olabileceğini kısa bir fragmanla gösterdi. Yayınlanan fragmanda CJ, Big Smoke, Ryder, Frank Tenpenny, Cesar ve Sweet üzere efsane karakterler de büsbütün yenilenmiş bir formda kendilerine yer buldu.

Elbette üstte gördüğümüz görüntü yeni bir oyundan yahut GTA: San Andreas’ın kendisinden değil. Fragman, GTA V için geliştirilen farklı modların kullanılmasıyla oluşturuldu. Sırf cümbüş gayeli oluşturulan fragman, GTA V’e karakter modlarının ve harita modunun yüklenmesiyle mümkün oldu.

Rockstar Games’in GTA: San Andreas efsanesini yeni kuşak grafiklere taşımak üzere bir planı muhtemelen yoktur. Lakin şirket, geçtiğimiz günlerde misal bir haberle karşımıza gelmişti. Rockstar’ın bir kesim tarafından sevilen, başkaları tarafından sevilmeyen oyunu GTA IV’ü PlayStation 5 için özel olarak tekrar yayınlayacağı argümanları ortaya atılmıştı.