GTower Wi-Fi Projesinde TP-Link Tercih Edildi

‘Lükse en yakın yer’ sloganıyla yakında hem otel hem rezidans olarak kullanıma açılacak olan GTower, yüksek kalitede Wi-Fi sunabilmek için TP-Link® kurumsal ağ tahlillerini tercih etti. Odalarda güçlü ve kesintisiz Wi-Fi kontağı için priz halinde dizayna sahip olan EAP225-Wall erişim noktaları kullanıldı.

TP-Link ve tahlil ortağı Küresel Yapı Bilişim’in birlikte gerçekleştirdiği projede, kaliteli Wi-Fi tahlilleri gerekiyordu. Bu nedenle hem teknik açıdan güçlü, hem heyetimi ve idaresi kolay olan, hem de son derece şık dizayna sahip EAP225-Wall erişim noktaları ile GTower donatıldı. Geri planda ise TP-Link ağ anahtarları (switch) kullanıldı. Bu eserler sayesinde GTower’ın her yerinde kesintisiz, güçlü ve inançlı bir Wi-Fi ağı oluşturuldu.

Hem otel, hem rezidans kısımlarını kapsayan projede kullanılan EAP225-Wall erişim noktaları, duvara monte ediliyor ve priz dizaynına sahip. Kablosuz interneti her odaya, monte edilen her bölgeye taşımayı sağlayan bu eserler, birebir vakitte kablo ile irtibat takviyesi de sunuyor. Her bir erişim noktasının üzerinde yer alan üç adet Ethernet girişine örneğin oyun konsolu, yazıcı üzere kablo ile ağa dahil olabilen aygıtlar bağlanabiliyor. Bu sayede odalara ayrıyeten bir kablo sınırı çekmek gerekmiyor. Bu da hem maliyeti azaltıyor, hem de imaj kirliliğini ortadan kaldırıyor.

Farklı modelleri olan TP-Link EAP serisi erişim noktalarının duvar tipi, priz formunda olanları, bilhassa oteller, yurtlar üzere yerler için çok ülkü Wi-Fi tahlilleri. Estetik açıdan avantajlarının yanı sıra teknolojik açıdan da güçlü olan GTower projesinde kullanılan EAP225-Wall modeli, çift bant dayanağına sahip ve MU-MIMO, bant yönlendirme, beamforming (hüzmeleme) üzere gelişmiş kablosuz ağ teknolojileriyle donatılmış. Bu sayede güçlü bir Wi-Fi ağı sunan erişim noktaları, birebir vakitte kurumlara büyük avantaj sağlayan idare kolaylığı da sunuyor. Yüzde 100 bulut dayanaklı olan ve yalnızca erişim noktalarını değil, ağ anahtarlarını da tek bir yerden yönetebilen Omada SDN idare yazılımı sayesinde bu aygıtları ve ağı, her yerden, her vakit kolaylıkla yönetmek, denetlemek ve ayarları yapmak mümkün oluyor.

Son yıllarda kurumsal ağ projelerinde önemli bir atak yapan TP-Link, bol seçenekli, fiyat/performans açısından avantajlı ve üstün idare özelliklerine sahip kurumsal ağ eserleriyle GTower projesinde olduğu üzere itibarlı projelerde de tercih ediliyor.