HarmonyOS 2.0 beta iki telefon için daha geldi

Huawei yaşadığı ABD yasaklarından sonra kendi işletim sistemi olan HarmonyOS’u geliştirmeye başlamış ve kullanıcılara dağıtmaya başlamıştı. Artık ise geliştiriciler için sunulan HarmonyOS 2.0 beta sürümü iki yeni telefon için daha geldi.

HarmonyOS 2.0 beta öteki telefonlara ulaşmaya devam ediyor

Google Servisleri’nin artık Huawei aygıtlarda kullanılmıyor olmasına rağmen şirket HarmonyOS ile kullanıcılarının karşısına çıkmıştı. Geçen günlerde beş yeni aygıt için kullanıma açılan beta sürümü artık de Huawei P30 ve Huawei Mate 30 Pro 5G için sunuldu. Twitter üzerinden paylaşılan yeni sürümün yüklü olduğu Huawei Mate 30 görüntüsü telefonun arayüzünü gözler önüne seriyor.

Telefonun arayüzü size tanıdık geldiyse şaşırmayın çünkü hem Android’den hem de HarmonyOS temelinde geliştirilen EMUI 11’in bulunduğu telefonda çok farklı bir arayüz sunmuyor. Huawei’in kendi işletim sistemi Android uygulamalarının tamamını desteklediği için de AppGallery’deki uygulamaların, meselesiz bir formda çalıştığı söyleniyor.

Weibo tarafında paylaşılan başka paylaşımlara göreyse HarmonyOS, Android tabanlı değil. Tekrar de uyumluluk noktasında kullanıcıların sorun yaşamadığı aktarılıyor.

FIRSAT ESERLERİ