Hitman 3 Oyuncuları, Sunucu Problemleriyle Karşılaşıyor

Uzun vakittir heyecanla beklenen Hitman 3, geçtiğimiz günlerde tüm dünyada satışa sunulmuştu. World of Assassination üçlemesinin son kısmı olarak yayınlanan oyun, Casus 47’nin Providence olarak bilinen şeytani bir topluluğa karşı verdiği çabayı bahis alıyor.

Binlerce oyuncu büyük bir heyecanla oyuna başlamaya hazırlanırken, Hitman 3’ün imalcisi IO Interactive, sunucularında birtakım meseleler yaşıyormuş üzere görünüyor. Yüzlerce oyuncu, oyuna kaydettiği yerden devam edemediklerini, tüm gelişimlerinin sıfırlandığını belirtti.

IOI hesapları çevrim dışı moddan çıkarılamıyor

Yeni çıkan her oyunda bu türlü problemlerin yaşanması aslında son derece olağan. Lakin Hitman 3 oyuncuları, gelişimleri kaydedemeyecekleri için oyunu satın alma ve oynama konusunda biraz çekimser davranmaya başladı. Sorun, şu anda oyuncuların haritalara ve misyonlara ulaşmasını engellemiyor fakat oyuncular, yaptıkları misyonları kayıt altına alamıyor.

IO Interactive, sorunun IOI hesaplarının çevrim içi pozisyona getirilemediğinden kaynaklandığını belirterek, Twitter üzerinden şu açıklamalarda bulundu; “İlerlemeleri kaydetmenizi sağlayabilmek için IOI hesaplarını tekrar çevrim içi hale getirmeye çalışıyoruz. Sorun düzeldiği anda size buradan haber vereceğiz, bu yüzden resmi web sitemizi değil, Twitter sayfamızı F5’e basarak yenilemeye devam edin. Sorunun çözülmesini biz de en az sizin kadar çok istiyoruz.”