Hitman 3, Tüm Dünyayla Tıpkı Anda Türkiye’de Satışta

Pek çok oyunseverin büyük bir heyecanla beklediği o gün geldi çattı. Yıllar evvel hayatımıza girip bir efsane haline dönüşen Hitman serisinin üçüncü ve son oyunu, an prestijiyle resmen erişilebilir oldu. Konsol sahiplerinin dijital mağazalardan, PC sahiplerinin ise Epic Games üzerinden erişebildikleri oyun, uzunca bir bekleyişin akabinde nihayet yayınlandı.

IO Interactive tarafından geliştirilen Hitman 3, birinci kere geçtiğimiz haziran ayında, PlayStation 5 lansmanında gün yüzüne çıkmıştı. Geliştirici takımın verdiği kelamı tutmasıyla birlikte oyun, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC sahiplerinin beğenisine sunuldu. Oyunun fiyatı biraz yüksek olsa da pek çok oyuncu, Hitman 3 için istenen bedeli ödeyecek üzere görünüyor.

Casus 47, Londra’dan Dubai’ye kadar gidecek

Hitman 3, serinin birinci iki oyununda olduğu üzere Casus 47’ye yüklenen suikast vazifelerini içeriyor. Bu bağlamda oyuncular, Londra’dan Dubai’ye uzanan bir seyahate çıkıp, gayelerini temizlemeye çalışacaklar. Oyunla birlikte oyunculara eşsiz grafikler, aksiyon dolu saatler ve herkesi içine çekecek bir kurgu sunulmuş olacak.

Oyunun fiyatı ne kadar?

Hitman hem PC hem de oyun konsolları için 2 farklı sürüm olarak satışa sunuldu. Bu bağlamda PC sahipleri, oyunun standart sürümüne 260 TL karşılığında sahip olacaklar. PlayStation 4 ve PlayStation 5 sahipleri ise bu oyunu 499 TL karşılığında satın alabilecekler. Xbox Series X/S sahipleri de tıpkı PC sahipleri üzere bu oyuna, 260 TL ödeme yaparak sahip olabilecekler.

PC sahipleri, oyunun birinci iki oyununu satın almak zorunda değiller

Hitman 3’ün değerli özelliklerinden bir tanesi, serinin evvelki oyunlarıyla Hitman 3 ortasında sıkı bir bağ olması. Şirket, daha evvel yaptığı açıklamalarda PC oyuncularının, Hitman 3’ün evvelki oyunlardaki kısımlarında geçecek sahneleri için serinin birinci iki oyununa sahip olunması gerekmediğini açıklamıştı. Lakin burada baş karıştıran bir konu kelam konusuydu. Şöyle ki Hitman 1 ve Hitman 2 hem Steam hem de Epic Games’te, Hitman 3 ise yalnızca Epic Games’te yayınlanmıştı. Yani oyuncuların eski lokasyonlara nasıl ulaşacakları bilinmiyordu. Şirket, yaptığı son açıklamalarda eski oyunların satın alınmasına gerek olmadığına dair garanti verdi lakin bunun nasıl olacağı, şu an için bilinmiyor. Bu yüzden, şayet Hitman 1 ve Hitman 2’yi Steam’den satın aldıysanız ve bugün de Hitman 3’ü satın alıp eski oyunlardaki lokasyonlara nasıl ulaşacağınızı bilmiyorsanız, serinin birinci iki oyununu Epic Games’ten yine satın almayın. Şirket, muhtemelen önümüzdeki günlerde bir açıklama yapacak ve bu baş karışıklığını giderecektir.