Hogwarts Legacy, 2022 Yılına Ertelendi

Bildiğiniz üzere PlayStation 5’in lansman etkinliğinde konsol dışında kimi heyecan verici oyunların da tanıtımı yapılmıştı. Bu oyunların ortasında en çok dikkat çeken, Harry Potter cihanında geçecek Hogwarts Legacy isimli oyun olmuştu.

Oyun hakkında yeni bir fragman yayınlanmış ve Hogwarts Legacy’nin 2021 yılında oyunseverlerle buluşacağı açıklanmıştı. Maalesef oyunun resmi Twitter hesabından bir duyuru yapıldı ve Hogwarts Legacy’nin 2022 yılına ertelendiği duyuruldu.

“Hogwarts Legacy’e gerekli olan vakti tanımaya karar verdik”

Yapılan resmi açıklamada, oyunun imalcileri şu kelamlara yer verdi; “PortKey Games markası altında Hogwarts Legacy’nin duyurulmasına verilen olumlu yansılardan ötürü dünyanın dört bir yanındaki hayranlara teşekkür ederiz. Tüm oyunseverler ve Büyücü Dünyası için mümkün olan en âlâ tecrübesi ortaya çıkarmak bizim için çok değerli olduğu için, oyuna gerekli olan vakti tanımaya karar verdik. Hogwarts Legacy, 2022 yılında piyasaya sürülecek.”

RPG cinsinde çıkacak olan bu oyun, orjinal kitap serisi ve Fantastik Canavarlar sinemalarının çok gerisinde, 1800’lü yıllarda geçecek. Seri ile ilgili birçok tarihi sırrın ortaya çıkacağı bu oyun, isminden da anlaşılacağı üzere büyücülük okulu Hogwarts’da oynanacak. Oyun, PlayStation 5 lansmanında duyurulmuş olsa da birebir vakitte başka tüm konsol ve PC platformlarında da oynanabilir olacak.