Honor V40 tanıtım tarihi aşikâr oldu

Huawei çatısı altındaki marka Honor, V40 serisini tanıtmaya hazırlanıyor. Honor V40 serisi tanıtım tarihi ise 18 Ocak olarak belirlendi. Markanın bu seri ile 3 telefonu görücüye çıkarması beklenirken, temel modelin birtakım özellikleri de ortaya çıktı.

Honor V40 serisi 5G takviyesiyle geliyor

Honor’un V40 serisinin tanıtım tarihinin doğrulanmasıyla birlikte, aygıtların 5G dayanağı ile geleceği de netlik kazandı. Weibo’da bir görüntü paylaşan Honor, aygıtın dizaynını da gözler önüne serdi. Paylaşılan görüntüde ortaya çıkan posteri aşağıda görebilirsiniz.

Honor V40’ın tanıtım tarihi netlik kazanırken, temel modelin kimi özellikleri de ortaya çıktı. Akıllı telefonun; 6.72 inç büyüklüğünde, 120 Hz tazeleme suratında, OLED bir ekranla gelmesi bekleniyor. Birebir vakitte aygıtın ön tarafında iki adet kameranın konumlandırıldığı da belirli oldu.

Telefonun MediaTek Dimensity 1000+ işlemcisinden gücünü alacağı da sızdırıldı. İşlemcide; 4 adet Cortex A77 ve 4 adet Cortex A55 çekirdeğinin yanı sıra Mali-G77 MP9 GPU yer alıyor.

Honor V40’ın RAM kapasitesinin ise 8 GB olması beklenirken, 128 GB ve 256 GB olmak üzere iki depolama seçeneğine sahip olacağı da öne sürüldü.

Telefonun pil kapasitesi şimdi bilinmiyor fakat aygıtın 66W kablolu süratli şarj, 50W kablosuz şarj takviyesine sahip olacağı da ortaya çıkan bilgiler ortasında yer aldı.