HONOR, Yeni Akıllı Telefonu HONOR V40’ı Tanıttı

Gençlere yönelik teknolojik eserleriyle paha yaratan HONOR, yeni marka stratejisini duyurduğu “Sense the Future” online aktifliğiyle şirketin yeni amiral gemisi olacak akıllı telefonu HONOR V40’ı tanıttı.

HONOR’un en yeni akıllı telefonu V40, MediaTek Dimensity 1000+ SoC ile güçlenmiş bir donanıma sahip. 5G teknolojisiyle en yeni temas standardıyla gelen HONOR V40, kavisli 6.72 inç’lik 2676×1236 çözünürlükte OLED ekranıyla net ve ayrıntılı görsellik vadediyor. Bu panelde toplamda 1 milyarın üzerinde renk sunabilen 10-bit (8+2-bit) teknolojisini de barındırıyor. DCI-P3 renk aralığını kapsayan telefon, profesyonel düzeyde bir renk doğruluğu sunuyor. 120Hz tazeleme oranına sahip olan ve 300Hz dokunma reaksiyonu sağlayan ekranı, HDR10 takviyesiyle de bilhassa HDR görüntülerde mükemmel bir performans gösteriyor.

Fotoğraf tutkunları için de üst seviye özelliklere sahip olan HONOR V40, ana kamera sistemini 50MP’lik ve 1/1,56 inç boyutunda RYYB sensörüyle güçlendiriyor. Bu sayede harika 4K çözünürlükte görüntüler çekerken, sıra dışı ayrıntılı fotoğraflar ve büyüleyici düşük ışık özelliklerini de kullanıcılara sunuyor.

Aygıt, içerisinde bulunan 4000 mAh’lik bataryasıyla uzun kullanım müddeti sağlarken, 66W’lık SuperCharge özelliğiyle yalnızca 15 dakikada yüzde 60, 35 dakikada ise büsbütün şarj olabiliyor. Kablolardan bağımsız formda de şarj edilebilen yeni model 50W’lık kablosuz şarj özelliği sayesinde, 30 dakikada yüzde 50 güce ulaşabiliyor.

2021’de daha da ötesine

Aktiflikte sahne alan HONOR CEO’su George Zhao, markanın maksadının muteber, yenilikçi ve yüksek kaliteli eserler sunmak olduğunu belirterek, yeni marka sloganı olan “Go Beyond”u da tanıttı. Zhao HONOR’un yeni periyodu hakkında şunları söyledi: “Geçtiğimiz yedi yılda yanımızda olan sadık kullanıcılarımıza ve iş ortaklarımıza verdikleri takviye için teşekkür ediyoruz. Kullanıcılarımız bizim bir numaralı önceliğimiz. Bu yeni periyoda başlarken, herkes için yeni ve akıllı bir dünya yaratma emeliyle daha ileriye ve ötesine gitmek için kendimizi adamış durumdayız.”

HONOR, marka misyonuna ulaşmak ve kullanıcıların değişen muhtaçlıklarını karşılamak için yenilenen stratejisini de açıkladı. Tüm senaryolar, tüm kanallar ve tüm beşerler formunda üç kıymetli temele dayanan bu yeni strateji, merkezinde akıllı telefonların yer aldığı “1+8+N” eser stratejisiyle birlikte yürütülecek. Yarısından fazlası AR-GE misyonuna sahip 8 bine yakın çalışana sahip olan HONOR, halihazırda 5 Ar-Ge merkezine ve 100’ün üzerinde laboratuvarla kullanıcılarına yenilikçi eserler sunmaya devam edecek. Dünyanın önde gelen tedarikçileri AMD, Intel, MediaTek, Micron Technology, Microsoft, Qualcomm, Samsung, SK Hynix ve Sony ile şimdiden onaylanmış iştirakleri bulunan HONOR, bu sayede kullanıcılar için en âlâ tahlilleri, global tedarik zincirinden sağlama esnekliğine de sahip.