HP’den 5G takviyeli iş istasyonları

HP, iş odaklı bilgisayar modeli Seçkine Dragonfly serisini yeniliyor. 11. kuşak Intel işlemciden gücünü alacak iki farklı model ile piyasaya çıkan yeni kuşak bilgisayarlar, opsiyonel olarak 5G takviyesi de sağlayacak.

HP’den iki yeni model iş istasyonu

Seçkine Dragonfly serisi, bu yıl G2 ve Dragonfly Max modeliyle yenileniyor. Gücünü 11. kuşak işlemciden alacak olan her iki model de isteğe bağlı olarak 5G irtibatı ile kullanılabilecek. 13.3 inç ekran boyutuna sahip olacak yeni modeller. i3, i5 ve i7 işlemciler ile tercih edilebilecek.

32GB‘a kadar ram dayanağı ile gelen yeni jenerasyon aygıtlar, 2TB’a kadar M.2 SSD depolama alanı sunacak. Ayrıyeten yeni modeller, bir adet USB 3.1, iki adet USB-C Thunderbolt 3, bir adet HDMI 1.4b ilişki noktası ve Nano SIM dayanağı barındıracak.

Yeni jenerasyon iş istasyonları, rakiplerinden farklı olarak ekran konfigürasyonları ile öne çıkıyor. Sırf 13.3 inç Full HD ekran ile sunulacak olan Dragonfly Max modeli, Dragonfly G2 tarafında farklılık gösteriyor.  Kullanıcılar Dragonfly G2 modelini isteğe bağlı olarak Full HD yahut 4K panel ile yapılandırabilecek.

Ayrıyeten yeni jenerasyon modeller, uzaktan çalışma devrinde epeyce değer arz eden web kamerası konusunda da savlı bir tecrübe vaat ediyor. 5 megapiksel kıymetinde web kamerası içerecek yeni kuşak HP bilgisayarlar, kamera tecrübesi konusunda yetersiz kalan rakiplerine karşı uygun bir üstünlük sağlayacak.

Hem Dragonfly G2 hem de Max modelinin 5G takviyesinin şu an için sadece ABD‘de sağlandığını belirtelim. Ocak ayı içerisinde satışa sunulması beklenen yeni iş istasyonlarının resmi fiyatı ise şimdi muhakkak değil.

FIRSAT ESERLERİ