Huawei amiral gemisi serisini satıyor mu?

Çinli teknoloji devi Huawei, ABD ile olan çekişmelerinin sonucu amiral gemisi serilerinden olan P ve Mate serisini satıyor savları ile gündeme geldi. En çok satan ve birçok birincisi barındıran telefon modellerinin satılıp satılmayacağı konusunda Huawei açıklama yaptı.

Huawei P ve Mate serisi telefonlarını satıyor mu ?

Huawei Mate ve P serilerinin her ikisi de tüketiciler ortasında en çok sevilen ve kullanılan modeller ortasında yer alıyor. Şirketin açıklamasına nazaran satış sevkiyatı 2019’un üçüncü çeyreği ile 2020’nin üçüncü çeyreği ortasında 39 milyar dolar pahasında oldu.

Reuters‘ın aktardığı bilgilere nazaran ise, Huawei‘nin satış konusunda anlaştığını fakat sonraki kademelerde başarısız olduğunu belirtti. Bu nedenle şirket, akıllı telefonlar için kendi bünyesinde tasarlanmış bir taşınabilir işlemci oluşturma eforlarını artırdı ve ABD üretimi bir taşınabilir işlemci kullanmanın yükünü ve bağımlılığı ortadan kaldırdı.

Huawei sözcüsü de açıklamalarıyla argümanları yalanladı

Huawei, amiral gemisi akıllı telefon markalarımızın mümkün satışı ile ilgili dolaşan temelsiz söylentiler olduğunu öğrendik. Bu söylentilerin hiçbir kıymeti yok. Huawei’nin bu türlü bir planı yok.” açıklamasında bulundu.

Önümüzdeki aylarda Huawei, en son kamera teknolojisine sahip Huawei P50 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin Huawei Mate amiral gemisinin bir sonraki serisini bu yılın sonlarında piyasaya sürmeyi planladığı bildiriliyor.

FIRSAT ESERLERİ