Huawei AppGallery Yeni Kullanıcı Arayüzüne Kavuşuyor

Huawei, AppGallery uygulama mağazası için büyük bir güncelleme yayınladığını duyurdu. Ek olarak şirket, geçtiğimiz yıl AppGallery kullanımının aylık 530 milyondan fazla etkin kullanıcıya ulaştığını belirtiyor. Yeni kullanıcı arayüzü güncellemesinin ise uygulama ve oyunların keşfine odaklandığının altı çiziliyor.

Uygulamada yeni bir Öne Çıkanlar sekmesi yer alıyor ve AppGallery’nin geri kalanı üzere bu kısmın küratörlüğü lokal eğilimlere ve gereksinimlere odaklanacak editörler tarafından yapılacak. Özellikler sekmesindeki uygulamalar da artık kart biçiminde gösterilecek. Tüm bunların editör takımından özel olarak seçilmiş uygulamaları ve ilgili içerikleri bulmayı kolaylaştırma maksadı taşıdığı paylaşılıyor.

Ayrıyeten, geri ödeme teklifleri ve mükafatlar kazanmanıza müsaade veren meydan okumalar üzere promosyonları gösteren bir Kampanyalar sekmesi de mevcut. Son olarak, geliştiricilerin uygulamalarını indirmek, kaydolmak yahut diğer bir misyon yapmak için verebilecekleri fiyatsız öğeler talep etmesine imkan tanıyan bir İkramlar kısmı var. Uygulamalar ve oyunlar ise artık farklı sekmelere sahip.

Güncelleme birinci olarak 18 Ocak tarihinden itibaren Avrupa’da yayınlanacak. Yeni AppGallery’i edinmek için Huawei aygıtlarda EMUI 11.0.2 yahut Honor aygıtlarda Magic UI 6.0.2 sürümünde olmanız gerekiyor.