Huawei Mate X2 için ertelenen çıkış tarihi

Geçen aylarda Huawei Mate X2 modelinin çıkış tarihinin ertelendiğini sizlere duyurduk. Huawei’in yeni katlanabilir ekranlı telefonu için tekrar bir erteleme kelam konusu. Huawei Mate Xs modeli için aktiflik tarihinin olduğu bir afiş yayımladı. Mate Xs modelinin şubat ayında tanıtılması bekleniyorken, bu ay tanıtılması beklenen Mate X2 modeli hakkında bir tarih verilmedi.

Huawei Mate X2 çıkış tarihi tekrar ertelendi

Yeni ortaya çıkan bir bilgilere nazaran Huawei Mate X2 çıkış tarihi tekrar erteleniyor. Twitter üzerinden daha evvelki sızıntılarıyla bilinen Teme( RODENT950) telefonun tanıtım tarihinin ertelendiğini lakin şimdi öteki bir tarih verilmediğini aktarıyor.

Telefonun tanıtım tarihinin ertelenme nedeni bilinmiyor olsa da iddialar, Huawei tarafının yaşadığı tedarik meseleleriyle alakalı olduğunu söylüyor. Huawei’in Kirin 9000 işlemcisi de dahil olmak üzere yaşadığı stok sıkıntısını çözmek ve pazarı yoklamak maksadıyla erteleme yaptığı da bir öteki söylenti.

Daha evvelki söylentilerde telefonun Samsung’un Galaxy Z Fold 2 telefonu üzere içi gerçek katlanan dizaynda olacağı tarafındaydı. Yakın vakitte ortaya çıkan haberlere nazaran Mate X2’ye ilişkin olduğu söylenen telefon dizaynında dışa gerçek katlanan bir yapı görülmüştü. Telefon hakkında ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ettikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Huawei Mate X2’nin bu türlü görünmesi bekleniyor