Huawei Matebook X Pro 2021 tanıtıldı: İşte özellikleri

Dizüstü bilgisayar pazarında Matebook serisiyle dikkat çeken Huawei, yeni üst segment aygıtını tanıttı. Huawei Matebook X Pro 2021 özellikleri, iş odaklı dizüstü bilgisayarlarla rekabet edeceğini gösteriyor.

11. kuşak Intel işlemcili Huawei Matebook X Pro 2021 karşımızda

Huawei, yeni üst seviye dizüstü bilgisayarını sessizce tanıttı. Aygıtın kimi ayrıntıları belirtilmezken, donanım yetenekleri açıklandı. 11. kuşak Intel işlemcili aygıt, ekran kartı tarafında da Nvidia’nın MX serisini kullanıyor.

Huawei Matebook X Pro 2021 donanım özellikleri, tüketicilere birtakım opsiyonlarla geliyor. Aygıtta; 11. jenerasyon Intel Core i7 ve Core i5 tercih edilebiliyor. Bu işlemciye eşlik eden grafik kartı ise Nvidia MX450 oldu. Bilgisayarda kullanılan işlemci, iş odaklı olsa da kimi aktüel oyunları düşük grafik ayarlarıyla oynatabilecek kapasitede.

Ayrıyeten bilgisayar 16 GB ve 32 GB olmak üzere iki RAM kapasitesi opsiyonuna sahip.

Temas tarafında ise NFC, Bluetooth 5.1 ve Wi-Fi 6 teknolojileriyle gelen aygıtın, Thunderbolt 4 girişi de bulunuyor.

Huawei Matebook X Pro 2021 fiyatı açıklanmadı

Markanın sessizce tanıttığı dizüstü bilgisayarının fiyatı da açıklanmayan ayrıntılar ortasında yer aldı. Lakin modelin bir evvelki kuşağı Türkiye’de 14.999 TL fiyat etiketiyle tüketici karşısına çıktı. Yeni modelin bu fiyatın biraz daha üzerinde bir fiyatla raflarda yerini alması bekleniyor.

FIRSAT ESERLERİ