Huawei P50 Pro modelini gösteren birinci görüntü!

Yaklaşık 9 ay evvel tanıtılan Huawei P40 ailesi gerek performans tarafında gerekse kamera tarafındaki testlerden alnının akıyla çıkmış ve kullanıcılardan da tam puan almıştı. Başarılı telefon serisini 2020 yılının birinci aylarında bırakırken Huawei P50 Pro modeli hakkında birtakım ayrıntılar da gelmeye başladı.

Huawei P50 Pro için birinci kere sızıntı

Steve Hemmerstoffer’ın Voice tarafında paylaştığı birinci Huawei P50 Pro modeli evvelki jenerasyona nazaran küçük değişiklikler geçiriyor. Telefon hakkında sadece manzara değil tıpkı vakitte birtakım bilgiler de geldi. Telefon 6.6 inç boyutlarında, 159 mm yüksekliğinde 73 mm genişliğinde gelecek deniyor. P50 Pro ince çerçevelere sahip bir ekrana sahip olacak.

Telefonun ön kamera tarafında ise bir değişikliği olacak. P40 serisinde ön tarafta yer alan ikili kamera kurulumuna devam edecek olan Huawei buradaki kameralardan bir adedini gizlemeyi hedefliyor. The Elec tarafından yayımlanan öbür bir rapora nazaran Huawei P50 Pro’nun, Samsung ve LG OLED ekranları kullanacak.

Bunun yanı sıra yeni telefon serisinde P40 ailesinde bulunan manyetik kulaklık hoparlör sistemi standart bir kulaklık sistemiyle değiştiriliyor.

P50 Pro’nun Kirin 9000 işlemcisine sahip olması ve bu noktada yüksek bir RAM ile karşımıza çıkması bekleniyor. Telefonun evvelki jenerasyonunun mart ayında tanıtıldığını göze alırsak, 2021 yılının birinci çeyreğinde ya da ikinci çeyreğinde P50 Pro modelini görme ihtimalimiz bulunuyor.