Hyundai, Yeni Kona N ile ilgili ayrıntılar paylaştı

Araba üreticisi Hyundai, “Sıcak SUV” olarak isimlendirdiği Yeni Kona N modelini, markanın birinci yüksek performansa sahip crossover’ı olarak sunmaya hazırlanıyor.

2021 model Hyundai Kona N, güçlü ve çevik olacak

2021 Hyundai Kona N‘nin tanıtımı, şirketin yaklaşan modelle ilgili yeni fotoğraflar ve ayrıntılar yayınlaması ile birlikte sürat kazanmaya başladı. Hyundai, şimdi arabanın teknik özelliklerini tam manasıyla açıklamadı. Fakat yeni jenerasyon crossover’ın sekiz ileri çift kavramalı şanzımana bağlanabilen, turboşarjlı 2.0 litrelik motora sahip olacağı doğrulandı. Araba üreticisi ayrıyeten, çeşitli yüksek performansa sahip sürüş özelliklerine dair kelam de verdi.

Güney Koreli firma, crossover’lar pek sportif olmasa da yeni Hyundai Kona N’nin güçlü ve çevik bir sürüş tecrübesine sahip olacağını açıkladı. Hyundai’nin N Marka İdaresi Lideri yeni crossover ile ilgili, “Bir sıcak SUV olarak, başka tüm N araçlar üzere çok taraflılığa ve sürüş zevkine sahip olacak” dedi.

Ek olarak 2021 model Hyundai Kona N‘e dair ek bilgilerin önümüzdeki haftalarda yayınlanacağı söyleniyor. Lakin Kona N’in yayınlanan fotoğraflardan görüldüğü üzere sportif bir dış görünüme sahip olması bekleniyor.

FIRSAT ESERLERİ