Indie Korku Oyunu Clockwise, Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu

Indiegala, yeni bir ücretsiz oyun kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında “Clockwise” isimli bir korku oyununu ücretsiz hale getiren platform, oyunculara alışılmışın dışında bir korku oyunu sunmuş olacak. Tek oyunculu oyunun sistem gereksinimleri de bilgisayarları yoracak türden değil.

Ücretsiz oyun kampanyalarıyla haberlerimize konu olmayı başaran oyun platformu Indiegala, yeni bir kampanya başlattı. Korku oyunlarını seven oyuncuları memnun edecek bu kampanya, bağımsız bir geliştirici tarafından geliştirilmiş “Clockwise” isimli bir oyunu içeriyor. 2017 yılında yayınlanan oyun, istenildiği takdirde Steam üzerinden de satın alınabiliyor.

Clockwise, oldukça karanlık bir ortamda geçiyor. İçinde bulunduğunuz yer ilk etapta bir koridor gibi görünüyor olsa da sonradan burasının bir ev olduğunu anlıyorsunuz. Görsel ve işitsel efektleriyle gerilimi had safhaya çıkaracak oyunda yapmanız gereken şeyse, karşınıza çıkan bulmacaları çözerek içinde bulunduğunuz lanetli yerden kurtulmaya çalışmak.

Oyunun en aydınlık sahnelerinden bir tanesi böyle görünüyor

ClockWise

Clockwise’ın bazı detayları gerçekten dikkat çekici. Örneğin bu oyunu bir kez bitirip ikinci kez oynamak isterseniz, önceki sondan çok farklı bir noktaya ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca bu oyun, Unreal Development Kit (UE3) ile geliştirildiğinden, görsellik açısından beklentileri karşılayacak türden bir yapım. Eğer korku oyunlarını seviyorsanız, Clockwise’a bir şans vermek isteyebilirsiniz.

Indiegala’nın ücretsiz olarak sunmaya başladığı korku oyununu rahatça oynayabilmek için, en az Windows 7 ile çalışan bir bilgisayara sahip olmalısınız. Ayrıca Intel Core i7 işlemci de DirectX sürümü 9.0 olan bir ekran kartına ihtiyaç duyuyorsunuz. Tüm bunlara ek olarak geliştirici ekip, 16 GB RAM‘in Clockwise için fazlasıyla yeterli olduğunu söylüyor.

Clockwise

Clockwise’a ücretsiz olarak sahip olabilmek için yapmanız gerekenler

  • Burada bulunan bağlantıya tıklayın ve Contract with the Devil’ın kampanya sayfasına erişin.
  • “Login” yazan bir buton göreceksiniz. Bu butona tıklayın.
  • Indiegala hesabınız varsa bu hesaba giriş yapın. Eğer daha önce hesap oluşturmadıysanız kendinize yeni bir Indiegala hesabı oluşturun.
  • Kampanya sayfasına yeniden erişin.
  • Yeniden “Add to your library” butonuna tıklayın ve birkaç saniye bekleyin. “Already owned. Go to library” ibaresini görünce bu butona tıklayın.
  • Yönlendirildiğiniz sayfada “Showcase Library” isimli bir menünün olduğunu göreceksiniz. Bu menüye tıklayın.
  • İlgili menüde Contract with the Devil’ın olduğunu göreceksiniz. Oyunun hemen sağ tarafında bulunan logoya tıklayın ve oyunu indirin.