Instagram CEO’sundan ‘TikTok bizden önde’ itirafı

TikTok ile olan rekabetini bir üst düzeye taşımak isteyen Instagram, 2020’de Reels özelliğini faal etti. Hala istediği popülerliği yakalayamayan Instagram CEO’su Adam Mosseri, röportajındaki TikTok itirafı ile gündeme geldi.

Instagram CEO’su Adam Mosseri, TikTok itirafı ile gündemde

The Verge ile yaptığı röportajda 2020’de kullanıcılara sürülen Reels özelliğindan bahseden Mosseri, şimdi yeni özellikten mutlu olmadığını belirtti.

Birçok kullanıcının olağan görüntüler ile IGTV’nin farkını bilmediğini belirten Mosseri, ” İnsanların yeni özellikleri kullanma ve tüketme oranı konusunda uyguna gidiyoruz. Lakin yeniden de bu TikTok’a yaklaşabileceğimiz kadar kâfi değil. TikTok’un bizden önde olduğu konusunda dürüst olmalıyız. ” tabirlerini kullandı.

Grubun şu an farklılaşma konusunda rastgele bir adım atmadığını söyleyen Mosseri, TikTok’un oluşturduğu tanınan akımlara şimdi yaklaşamadıklarının altını çizdi. Eğlenceli filtre ve efektler ile kullanıcıları teşvik ettiklerini belirten Mosseri, daha yeterli bir pozisyonda olmak için çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Mosseri, ” Reels, şimdi güçlü ve yenilikçi güldürü ögelerine mesken sahipliği yapabilecek kapasitede değil. TikTok’un özgün içerik üretme ve daha fazla güldürü ögesi barındırma konusunda bizden daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. ” tabirlerini kullandı.

FIRSAT ESERLERİ