Instagram da WhatsApp üzere ‘hain’ çıktı (Video)

WhatsApp hizmet kontratının gündem olmasıyla birlikte kullanıcılar, Facebook’a ilişkin uygulamalar ile ilgili kimi . Sizler için Instagram’ın hangi bilgilerimize eriştiğini ve kayıt altına aldığını inceledik. Instagram hangi bilgilerimizi kayıt ediyor sorusunun yanıtına gelin daima birlikte bakalım.

Instagram hangi bilgilerimizi kayıt ediyor

ShiftDelete.Net YouTube kanalında farklı içerikler ile karşınıza çıkmaya devam ediyoruz. Bu videomuzda Instagram’ın hangi bilgilerimizi sakladığını inceleyeceğiz. Dilerseniz kelamı daha fazla uzatmayalım ve sizleri görüntümüz ile baş başa bırakalım.

Güvenlik sekmesinde bulunan Datalarına Eriş kısmına girerek uygulamanın hangi süreçlerinizi kaydettiğini görebilirsiniz. Biyografi metinleri, isim, telefon numarası ve e-posta değişikliklerinin tarihini ve eski bilgilerinizi gösteren uygulama, takip isteği gönderdiğiniz kullanıcıların da listesine erişmenize imkan tanıyor.

Kapalılık ayarlarınızı kaç kez değiştirdiğinizi ve ne vakit değiştirdiğinizi kaydeden Instagram, eski kullanıcı isimlerinizi da kayıt altına alıyor. Reklam konusunda ise takip ettiğiniz hesapları ve beğendiğiniz gönderileri inceleyerek çıkarımda bulunan şirket, hangi alanlara ilgi duyduğunuzu da liste halinde görmenizi sağlıyor.

Mesajlaşmalarınızın da dahil olduğu yedek belgesini indirmenize imkan sağlayan şirket, uygulamada yaptınız her süreci kayıt altına alıyor.

FIRSAT ESERLERİ