Instagram masaüstü dizaynını yeniliyor! Birinci manzara

En tanınan toplumsal medya unvanına sahip olan Instagram kullanıcı tecrübesini uygunlaştırmak için çalışmalarına devam ediyor. Taşınabilir aygıtların yanı sıra masaüstünde yani bilgisayarlarda da sıkça kullanılmaya başlayan Instagram dizaynda değişikliğe gitmeye hazırlanıyor.

Instagram öyküleri masaüstü versiyonda kolay kullanılabilecek

Instagram’ın masaüstü versiyonda kullanımı bir oldukça güç olan ‘Öyküler‘ özelliği, yeni tasarım ile çok daha güzel ve kullanışlı bir hale gelecek. Şimdi test evresinde olan yeni tasarım, eski dizayna kıyasla tüm sayfayı kaplamıyor. Atlı karınca modeline benzetilen yeni tasarım ile öyküler üzerinde gezinme tıpkı kalıyor. Öyküler manuel ya da otomatik olarak oynatılabilecek.

Yeni görünüme sahip dizaynın, kimler tarafından test edildiği ve bu değişikliğin kalıcı olup olmayacağı şimdi muhakkak değil. Bir kullanıcının sızdırdığı bilgilere nazaran, küçük bir küme bu testi doğruladı. Lakin yaygın kullanımının ne vakit gerçekleşeceğine dair bir yorumda bulunmadı.

Masaüstü versiyon için her vakit hantal kalan ‘Hikayeler’ özelliği, büyük ekranlar özelinde uygunluk göstermese de yeni gelecek tasarım güncellemesi, masaüstü versiyonda vakit geçirenler için değerli bir gelişme olacaktır.