Instagram ve Facebook’tan Trump ile ilgili adım

Başkanlık seçimleri nedeniyle Biden ve Trump ortasında yaşanan gerçekleşen gerginlik toplumsal medya sitelerine sıçradı. Instagram ve Facebook, Trump’ın davranışları nedeniyle askıya aldığı şahsî hesapları tekrar faal etti.

Lider Trump’ın Instagram ve Facebook hesapları tekrar açıldı

Facebook ve Instagram, yaklaşık 1 hafta evvel ABD Lideri Trump’ın hesaplarını askıya almıştı. Halkı kışkırtmaya yönelik açıklamalar nedeniyle askıya alınan hesaplar bugün tekrar etkin edildi.

Başkanlık seçimleri nedeniyle Trump ve Biden destekçileri ortasında yaşanan gerginlik, toplumsal medyaya sıçradı. Trump’ın yaptığı açıklamalar birinci olarak Twitter tarafından silindi. Akabinde Trump’ın ferdî hesabını askıya alan Twitter, Trump destekçileri tarafından tenkit yağmuruna tutuldu.

Benzeri formda Trump’a reaksiyon gösteren Snapchat ve Discord Trump’ın şahsî hesaplarını birkaç gün evvel askıya aldı.

Twitter ile birlikte Instagram ve Facebook hesapları da kapatılan Trump, kendi toplumsal medya platformunu kuracağını duyurmuştu. Yaklaşık bir haftalık mühletin akabinde Trump’ın ferdî Instagram ve Facebook hesabı erişilebilir hale geldi.

ABD Başkanlığına ilişkin POTUS hesabını tekrar faal eden Twitter ise Trump’ın şahsî hesabıyla ilgili şimdi açıklama yapmadı.

FIRSAT ESERLERİ