Instagram’da sizi engelleyenleri nasıl tespit edersiniz?

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından birisi olan Instagram her geçen gün yeni özellikler kazanıyor. Kullanıma açıldığından beri pek çok yenilik kazanan uygulamada birisi sizi engellediğinde bunu anlık bir bildirim ile öğrenemiyorsunuz. Yani elbette sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin profilini arattığınızda çıkmıyor olması engellediğinin bir göstergesi olabiliyor olsa da uygulama kendi içinde bunu size bildirmiyor. Pekala, Instagram’da engelleyenleri öğrenmek için neler yapmak gerekiyor?

Instagram’da engelleyenleri öğrenmek için kimi tüyolar

Birinci etapta birisinin sizi engelleyip engellemediğini görmek için Instagram’daki arama çubuğuna kişinin kullanıcı ismini yazmanız gerekiyor. Şayet çıkmıyorsa sizi engellemiş olma ihtimali bulunuyor. Bunu kesin olarak öğrenmek için sizi engellediğini düşündüğünüz kişiyi tarayıcı üzerinden hesabınıza giriş yapmadan aramayı deneyin. Şayet hesap tarayıcı üzerinden arandığında çıkıyorsa bu kişi sizi engellemiş. Ancak hesap tarayıcı tarafında da aratıldığında çıkmıyorsa muhtemelen hesabını kapatmıştır telaş etmenize gerek yok.

Kişi hesabını sildiyse yahut devre dışı bıraktıysa, ‘Üzgünüz, bu sayfa mevcut değil’ yazan bir sayfa ile müsabakanız da mümkün. Ayrıyeten diğer bir telefondan sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin Instagram hesabını arayabilirsiniz. Bir öbür metotta ise kişinin profiline eski yorumlardan yahut DM’ler aracılığıyla erişebiliyorsanız, engellenmemişsinizdir.

Bunun dışında bir de uygulama mağazalarında fiyatlı ve fiyatsız olarak sunulan Instagram’da sizi engelleyenleri anlık olarak gösteren ve bildirim atan uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamaları kullanan binlerce insan olsa da bu formülün pek de muteber olmadığını belirtmekte yarar var.

Üstteki metotlar aracılığıyla sizleri engelleyenleri görebilirsiniz fakat bir de sonuçsuz kalacak teknikler bulunuyor. Bunlar ortasında engellendiğiniz bireye bildiri atma formülü yer alıyor. Birisi tarafından engellenseniz bile o bireye ileti gönderebilirsiniz lakin iletileriniz karşı tarafa ulaşmaz. Gönderdiğiniz bu bildiriler sizi engelleyen kişi engelinizi kaldırsa bile karşı tarafa ulaşmayacak. Bu nedenle ileti göndermeniz sonuçsuz kalacaktır.

Sizin Instagram’da engelleyenleri öğrenmek için kullandığınız öbür yollar var mı? Bizlerle yorumlarda paylaşmayı unutmayın!