Intel Grafik Şoförü 27.20.100.9126 Yanılgıları Düzeltiyor

Intel tarafından Windows 10 grafik şoförünün en şimdiki sürümü yayınlandı. Intel Grafik Şoförü 27.20.100.9126, bilhassa markanın işlemcileri ile bütünleşik olan GPU ünitelerini hedefliyor. Bu manada kusur düzeltmeleri sağlayan sürüm, yeni oyunlar için takviye eklemiyor.

Sürümün en değerli özelliği, 11. jenerasyon Intel Core İşlemcileriyle ilgili birkaç yanılgıyı düzeltmesi. Ek olarak öteki düzletmeler şöyle sıralanıyor:

  • Intel Iris Xe grafiklere sahip 11. jenerasyon Intel Core işlemcilerde SPECViewperf 13 karşılaştırmasında gözlemlenen ortalamanın altında puan.
  • YouCam kamera önizleme ve görüntü oynatma, 10. Kuşak Intel Core işlemcilerde ve daha yüksek sürümlerde siyah olabilir.
  • Netflix içeriği Edge tarayıcısında oynatılırken ve Intel Iris Xe grafiklere sahip 11. Jenerasyon Intel Core işlemcilerde çalışırken harici ekran takılırken yahut çıkarılırken orta sıra yanılgı kodu görülebilir.
  • Intel Iris Xe grafiklere sahip 11. Kuşak Intel Core işlemcilerde “3D görüntüleme modu” etkinleştirildiğinde 3D monitörde ani ışık gözlemlenebilir.

Tüm bu düzeltmelere karşın sürümle ilgili bilinen uzun bir sorun listesi mevcut. Cyberpunk 2077‘de Iris Xe grafikleri kullanılırken kimi aralıklı çökmeler yahut takılmalar da bunlardan birisi.

Takviye tarafında ise büyük değişiklikler yok. Windows 10 Fall Creators Güncellemesi (sürüm 1709) ve üstüne sahip bilgisayarlarda sürücüyü kullanabilirsiniz. Donanım olaraksa 6. kuşaktan itibaren Intel Core işlemcilerin birçoklarında bulunan entegre GPU’ların yanı sıra tümleşik grafiklere sahip ilgili Xeon, Celeron ve Pentium işlemciler de destekleniyor.

Intel Grafik Şoförü 27.20.100.9126 için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.