Intel RealSense ID Sistemi Duyuruldu

Intel, 2019 yılında duyurulmuş olan RealSense derinlik algılama kamerasını kullanan yeni bir yüz tanıma sistemini duyurdu. RealSense ID teknolojisi, akıllı kilitlere, ATM’lere, satış noktası terminallerine ve daha fazla aygıta sadece bir bakışta erişim sağlamak için tasarlanmış durumda.

Intel Kurumsal Lider Yardımcısı ve Emerging Growth and Incubation Genel Müdürü Sagi Ben Moshe, teknolojinin RealSense’in derinlik algılama sistemini, kullanıcının farkında olan yüz kimlik doğrulaması gerçekleştirmek için özel bir hudut ağıyla birleştirdiğini tabir ediyor. Şirket, sistemin yüz sınırlarınızı tarayarak çalıştığını ve yüz kılı ya da gözlük üzere fizikî özelliklerdeki değişikliklere ahenk sağladığının da altını çiziyor.

RealSense ID, boyunuza ve cildinize bakılmaksızın farklı aydınlatma şartlarında da çalışabiliyor. Ek olarak, yerleşik anti-yanıtlama teknolojisi sayesinde sistemin fotoğraf yahut görüntü kullanılarak kandırılması zorlaştırılıyor. Intel, yanlış oranının milyonda bir olduğunu tez ediyor.

Intel, teknolojinin mahremiyet göz önünde bulundurularak geliştirildiğini paylaşıyor. Sistem, tüm kullanıcı bilgilerini şifrelerken yüz imajları aygıtta mahallî olarak işleniyor ve sadece evvelce kayıtlı bir kullanıcı tarafından istendiğinde etkinleştirilebiliyor.