Intel Rocket Lake işlemcilerin tanıtım tarihi muhakkak oldu

12. jenerasyon Intel Rocket Lake-S işlemcilerin gelmesi ile LGA 1200 soketine veda edilecek. 400 serisi anakartlar ise 12. kuşak işlemcileri destekleyecek. Bu takviyesi doğrulayan MSI, birinci evvel yüksek kaliteli Z serisi anakartların bu dayanağa kavuşacağını belirtti. MSI ayrıyeten, yeni Intel Rocket Lake ailesinin tanıtım tarihi için Mart ayının sonunu işaret etti. 400 serisi anakartlar için gerekli güncellemenin de birebir ay içinde geleceği doğruladı.

Intel Rocket Lake-S ailesinin tanıtım tarihi MSI tarafından doğrulandı

Eserlerinin sızdırılmasıyla sorunu olmayan Intel, şimdi piyasaya sürülmemiş işlemciler için rahat davranan bir firma olarak biliniyor. Bu da işlemciler hakkındaki bilgilerin, onlar piyasa sürülmeden netleşmesine neden oluyor. Kimi firmalar bu usulü tercih etse de NVIDIA üzere katı kurallara sahip üreticiler de yok değil. Intel tarafından gelen yeni sızıntı ise 12. kuşak işlemcilerin tanıtım tarihiyle ilgili.

MSI resmi hesabı, Güney Kore’li Danawa forumu üzerinden Intel Rocket Lake işlemcilerin tanıtım tarihi hakkında bilgi verdi. MSI’a nazaran yeni işlemciler Mart ayının sonunda tanıtılacak. Rocket Lake-S masaüstü işlemcilerin akabinde, Alder Lake-S işlemcilerin ise 2021 yılının ikinci çeyreğinde tanıtılması bekleniyor.

400 serisi anakartlar için gerekli güncellemenin de Mart ayı içerisinde verilmesi bekleniyor. Rocket Lake-S ile PCIe 4.0 teknolojisine geçiş yapan Intel, bu takviyesi AMD’nin bilakis işlemci üzerinden sağlayacak. 400 serisi anakartlarda PCIe 4.0 dayanağının olup olmayacağı ise şimdi net değil. 500 serisi anakartlarda ise PCIe 4.0 dayanağı yalnızca Z serisi ile verilebilir.

MSI tarafından yapılan bu doğrulamanın yüzde 100 gerçeği yansıtmadığını, rastgele bir nedenden ötürü tanıtımın ertelenebileceğini hatırlatmakta yarar var.