iPhone kullanıcılarının aylardır yaşadığı iOS 14 sorunu

Apple’ın pek çok iPhone kullanıcısı için sunduğu iOS 14 güncellemesi problemleri beraberinde getirdi. Geçen eylül ayından beri binlerce iPhone kullanıcısı iOS 14 ile türlü türlü problemler yaşadıklarını forumlardan lisana getiriyor. Sizler için aralık ayının başlarında bir haber derlemesi yapmış yaşanan sıkıntıları aktarmıştık fakat bu meseleler yeni güncellemeler gelmesine karşın düzeltilmedi. iOS 14 sorunu hakkında şu anda Apple’ın resmi tartışma sayfasında sayfalarca yorum bulunuyor.

iOS 14 sorunu ve muhtemel tahlilleri

iPhone 12 hakkında yaşanan birtakım problemleri iOS 14’ün sonraki sürümlerinde tahlile kavuşturan Apple, kimi kıymetli meselelere hala tahlil bulabilmiş değil. iPhone 11 başta olmak üzere iOS 14 güncellemesini alan pek çok iPhone modelinde bildirim almadığını söyleyen kullanıcılar bulunuyor.

Her kullanıcının yaşamadığı fakat binlerce iPhone kullanıcısının yaşadığı bu sorun şu anda Apple’ın resmi tartışma sayfasında gündem konusu olmuş durumda. Kullanıcılar iMessage ve birtakım yerleşik Apple uygulamalarında bildirim almadıklarını yazıyor. Kimileriyse yanılgı bildirimleri alıyor ya da ileti gelse bile bildirimi gecikmeli olarak görüyor.

Eylül ayından beri yaklaşık 8 bin 300 kişinin emsal iOS 14 problemleri yaşadığı bildiriliyor. Apple’ın güncellemeler ile çözemediği bu probleme birtakım kullanıcılar kendilerince tahliller sunuyor. Bu tahlillerden kimileri iOS 14 güncellemesini kaldırmak ve iTunes üzerinden yüklemek oluyor. Bu atılımın sorunu çözdüğü aktarılıyor. Yeniden birtakım kullanıcılar Bluetooth’u kapattığı takdirde bildirimleri aldıklarını söylüyor.

Tekrar birtakım kullanıcılar Wi-Fi kopma sorunu yaşadığını bildiriyor. Sıkıntılar sayfasındaki bir iPhone kullanıcısı ise iOS 14.2 güncellemesiyle birlikte sessiz bildirim özelliğinin geldiğini aktarıyor. Bu özelliğin tek tek uygulamalardan kaldırılması gerektiğini ve bu formda bildirimleri almanın mümkün olduğunu söylüyor.

Bir öteki kullanıcı iPhone 8 Plus‘ında tıpkı sorunu yaşadığını söylüyor. Kullanıcının yaşadığı problemde telefonun kilidi açıldığında ileti bildirimi aldığını lakin telefonun ekranını kilitlediğinde iletinin kilit ekranında sessizce belirdiğini söylüyor. Bu sorunu yaşayan kullanıcı aslında iOS 14.2 güncellemesiyle birlikte gelen sessiz bildirim probleminden muzdarip üzere duruyor.

Üstteki problemlerin dışında toplumsal medya aleminde iPhone kullanıcıları yaşadıkları sıkıntılara tahliller arıyor. Aranızda iOS 14 güncellemesiyle üstteki meselelerden birisini yaşayan var mı? Varsa yorumlarda bizlerle paylaşmayı ve şayet bulduysanız tahlilinizi de yazmayı unutmayın.

FIRSAT ESERLERİ