IQOO 7 satışları dudak uçuklattı: İşte sağladığı gelir

Tanıtılmasından evvel ortaya çıkan AnTuTu sonuçlarıyla dikkat çeken telefon IQOO 7, satış sayıları ile tekrar gündeme geldi. Telefonun satış istatistikleri firmanın yüzünü güldürürken, satıştan elde edilen gelir de dikkat çekti.

IQOO 7, firmasına 30 milyon dolardan fazla gelir sağladı

Vivo’nun çatısı altında olduğu bilinen IQOO firması, yeni amiral gemisi telefonuyla dikkatleri topladı. Geçtiğimiz günlerde tanıtılan aygıt, 200 milyon adetten fazla satıldı.

IQOO 7 satış sayıları ile ortaya çıkan gelir de dudak uçuklatır cinsten oldu. Telefon, firmasına 30.9 milyon dolar kazandırdı. Bir haftada bu istatistiklere ulaşan telefon, tüketicilere 585 dolar fiyat etiketiyle sunuldu.

IQOO 7 özellikleri

IQOO 7’nin özellikleri ortasında en öne çıkan nokta ise donanım oldu. Aygıt, Qualcomm’un amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 888 işlemcisinden gücünü alacak. 8 GB ve 12 GB LPDDR5 RAM seçeneği ile gelen telefon, 128 GB ve 256 GB depolama kapasitesi opsiyonlarına sahip olacak.

Donanım özelliklerinin yanı sıra akıllı telefonun AnTuTu’dan 752.935 puan aldığı sızdırılmıştı ve bu skor Xiaomi Mi 11’i geride bırakıyor. Mi 11 aynı testten 745.942 puan elde etti.

Aygıtın art tarafında ise üçlü bir kamera heyetimi yer alıyor. OIS destekli 48 Megapiksel ana kameraya; 13 Megapiksel ultra geniş açı ve 13 Megapiksel telefoto lens eşlik ediyor.

Telefonun pil kapasitesi ise 4.000 mAh olarak duyurulurken, 120W süratli şarj takviyesine sahip.

FIRSAT ESERLERİ